Синоќа во 22.30 часот во полицијата било пријавено дека во спортска обложувалница на улицата Ферид Бајрам две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари од дневниот промет.

Според пријавеното, едно од лицата од пиштол испукало кон пултот, информираа од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.