Утринската температура ќе се движи од минус 10 до 0, а дневната од 7 до 12 степени.

Во Скопје сончево со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се спушти до минус 6, а дневната ќе достигне до 7 степени.

За време на викендот ќе биде променливо облачно. Во недела од средината на денот, преку ноќта и во понеделник ќе има повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини повремен снег. Од недела утринските температури ќе се покачат.