На 2 јуни 2019 година, машкиот ракоментен клуб Вардар, ја освои втората титула во Лигата на шампионите, а со тоа ја направи горда целата држава.

Финалниот меч кој се одигра во Келн, Вардар го одигра против Веспрем, со финален резултат 27:24 во корист на Вардар.