Во Скопје слично време, со температура од минус еден до пет степени.

Во следните три дена ќе биде претежно сончево, со мала до умерена локална облачност. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Минимална температура ќе биде во интервал од минус седум до еден степен, а максималната  од четири до 12 степени