вторник, јули 14, 2020

Вредните национални поставки не можат да дојдат на ред од трошоците за музеите од...

-Никој не сака да отвори војна меѓу музеите. Тие, сепак, се културни институции. Но, сите се свесни за фактот дека државата отвори нови установи...

(ВИДЕО) Еве како се протестираше во 2016. против криминалиите на тогашната власт

Да се потсетиме како изгледаше масовниот протест на македонските граѓани пред 4 години кога се протестираше во име на правдата. Имено во февруари 2016.година во...

(ВИДЕО) Анализа: Каде цели и каде ќе стигне ВМРО-ДПМНЕ со ставот против договорот од...

„Никогаш северна, само Македонија“, до неодамна се слушаше само од грлата на публиката на спортски, навивачки или политички собири. Но, деновиве паролата влезе и...

Обид за коалиција Заев – Касами

Не е исклучено ДПА да оди сама на изборите, со оглед на условите што предвреме ги поставувал Мендух Тачи во разговорите за евентуална соработка...

Заев го матира Мицкоски

По вчерашната изјава на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, дека владејачката партија е мултиетничка партија, веднаш со свои коментари се јавија неколкуте "душегрижници" за...

Во каква состојба беше здравството во периодот од 2006 до 2017 година, а какво...

Од пропадната електронска здравствена картичка, преку набавка на опрема за видео надзор вреден над 1 милион евра за незаконско снимање на болнички простории, па...

Дали ВМРО-ДПМНЕ ќе оди во стечај?

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски, во изјава за емисијата „Утрински брифинг“ откри дека опозициската партија е најзадолжената политичка партија во земјата. Според неговата изјава,...

ЕУ како дестабилизатор

Непресметливата политика кон Балканот, покажува примерот со Заев, во регионот има дестабилизирачко влијание, пишува „Зиддојче цајтунг.“ Макрон во меѓувреме го релативираше својот одбивачки став,...

Контраспин: Мицкоски со својата извртена вистина за иселените

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во последното обраќање до јавноста своите политички ставови ги темели и на тврдења во кои се препознава спин: Спин: Ова се три години...

ДИЛЕМИ – Како ќе се почитуваат двојните потписи во Пржинската Влада без Рашела Мизрахи?

Поранешната техничка министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи денеска не дојде на работа откако во саботата беше разрешена во Парламентот. Но, за...

Последни вести

Избор на уредникот