Поставувањето на Љупчо Николовски за Ген-сек беше клучот на победата на СДСМ

По првиот круг од претседателските избори минатата година, Заев најави "Метла" за сите оние функционери од СДСМ кои не се покажале на висината на...

ТОП 10 вмровски НЕБУЛОЗИ што досега ја одбележаа кампањата

Во оваа ранг листа секако не се земаат предвид предизборните спотови на ВМРО-ДПМНЕ бидејќи тие се вон секоја конкуренција и за нив небулозност е...

(ФОТО) Докторката активистка на ВМРО-ДПМНЕ, според која паниката околу коронавирусот е лажна, денес пред...

Човек на човека волк! Здружението на приватните лекари, на чело со д-р Лилјана Чолакова-Дервишова, преку нивен адвокат до Уставен суд поднело иницијатива за преиспитување на...

(ФОТО) Зошто Мицкоски во оваа кампања работи ПРОТИВ ВМРО-ДПМНЕ?!

Излезе и вториот предизборен спот на ВМРО-ДПМНЕ... И ако мислевме дека после оној со свитканите кичми нема подолу, очигледно сме се излажале. Со Христијан Мицкоски секогаш...

Нобеловец тврди: Пандемијата ќе забави, човештвото ќе се спаси!

Нобеловецот по хемија  и професор на Стенфорд универзитетот во САД, Мајкл Левит предвиде кога ќе се случи пикот на епидемијата во Кина и дека грипот...

(ВИДЕО) Јанушев се надмина себеси, Ѓорѓе Иванов може да биде спокоен, наследникот е роден?!

После "Разумен компромис е разумен компромис" и "Нема ништо поуспешно од успехот" како две исклучително "мудри" мисли по кои ќе остане запаметен Ѓорѓе Иванов,...

(ФОТО) Силјаноска и Каракамишева вчера ни покажаа како треба да се однесуваме на гласањето...

Како на професорките од Правен факултет, Гордана Силјаноска Давкова и Тања Каракамишева не им беше ниту страв, ниту проблем вчера да се појават и...

Реакции по вчерашниот ТВ дуел Заев-Мицкоски: Дури ни груевци не заслужија вакво нешто!

Македонската јавност се уште е под импресии од вчерашниот ТВ дуел меѓу двајцата најмоќни политичари во земјава, лидерите на двете политички партии СДСМ и...

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се откажуваат од Кр.Паланка – кандидатот за пратеник го поставија на...

ВМРО-ДПМНЕ вчера на Централен комитет ги утврди носителите на изборните листи и кандидатите за пратеници. Во Изборната единица 3, носител ќе биде Генералниот секретар, Игор...

(ФОТО) Ич да на ги мислите госпоѓиците од спотовите на ВМРО-ДПМНЕ, едната “обесправена” турка...

Предизборните спотови на ВМРО-ДПМНЕ предизвикаа бура од реакции во јавноста и на социјалните мрежи. После првиот спот за кој мислевме дека e чиста грешка...

Последни вести

Избор на уредникот