петок, јануари 27, 2023

Бесими: Повисоки пензии, средства за надминување на кризата, но и за поттикнување на економијата...

Планирани се повеќе средства за повисоки пензии, за поттикнување на приносите и производството во земјоделството, за усогласување на платите со минималната, но и за...

Богоев: На панаѓурот на градоначалници на ДПМНЕ два мега капитални проекти ми фатија око

На панаѓурот на градоначалници на ДПМНЕ два мега капитални проекти ми фатија око: 1. Губење на Град Скопје и скопјани. 2. Губење на Општина Карпош и...

Северна Македонија е 36-та најбезбедна држава во светот

Институтот за економија и мир секоја година прави листа на најбезбедни и најмирољубиви држави во светот… На тој т.н. Глобален индекс на мир (GPI...

Една година од рашомонијада на грбот на Кумановци од новата коалиција

Дали Куманово е подобро место за живот, дали Кумановци живеат поубаво или Кумановци се излажани⁉️ Вие се смеете, Куманово од вас плаче! -притисок, мобинг и тортура...

КАМЕНОТ ОД БЛИСКУ ДОАЃА: На кого ли мисли Силјановска со „опасна фамилијаризација“ во универзитетите?

За време на собраниската седница за пратенички прашања на 27 октомври, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, поранешна неуспешна кандидатка за претседателската функција, проф. Гордана Силјановска-Давкова, постави...

Скопје тоне секојдневно и, ако не му се даде итен лек, градот ќе колабира...

Проблемот со јавниот превоз не само што не престанува, туку и се продлабочува! Скопје тоне секојдневно и, ако не му се даде итен лек,...

Колку ротации околу себеси му се потребни на Мицкоски да создаде центрифуга за да...

Стануваат апсурдни, па дури и смешно несериозни серијата „пишман“изјави и ротации околу самиот себеси на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Најновата вратоломија и политичко „салто...

Христијан се прави „на Тошо“

По потпишувањето на договорот со Фронтекс на македонски јазик, во Бугарија молк, (освен нервозата на европскиот „колпортер“ Џамбаски“), а во Македонија, Христијан Мицковски се...

Мицкоски и на европски договори потпишани на македонски јазик ли ќе пружа отпор?

Фон дер Лејен доаѓа во посета на Ковачевски, ни носи директна итна европска помош од 80 милиони евра и со тоа праќа светлина и...

Подготвува ли ВМРО-ДПМНЕ сепак влез на Бугарите во Уставот

Последната изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека е подготвен да гласа за промени во Преамбулата на Уставот, со што Бугарите би биле...

Последни вести

Избор на уредникот