сабота, април 1, 2023

(ВИДЕО) Костадинов: Мицкоски и пратениците на ВМРО-ДПМНЕ или Али Баба и 44 разбојници?

Мицкоски и пратениците на вмро-дпмне или Али Баба и 44 разбојници? Поддршката кон граѓаните во овој период е неопходна. Не изненадува фактот што ВМРО-ДПМНЕ блокира...

„Насилство во Центар“: Груевски осуден на казна затвор од година и шест месеци –...

Поранешниот премиер во бегство Никола Груевски доби казна затвор од една и пол година, а екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески доби...

Колумна на Николовски за “Капитал”: Време е за обединување. Да го промениме грдото лице...

Време е и можеме да имаме политика во која владата и опозицијата работат заедно за консензуалното добро, во која опозициските предлози што вредат се...

Жерновски: Сите патишта водат кон Бихаќка и Заев

Сите патишта водат кон Бихаќка и Заев, истакна заменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски. „Кога ќе се прочитаат Уставот, законите и изборните резултати, вистината...

Госпоѓо Силјановска-Давкова: Како ќе се изборите против насилникот во вашите редови? Ќе се оградите...

Јанушев за својата сопартијка: Таа на к*р ми се качи више. Ако ја видам наредниот пат ќе и дадам еден бокс у фаца! Проф.д-р Гордана...

Николовски: Фејк-патриоти подготвени да направат граѓанска војна за 200.000 евра

Фејк-њуз партија нормално, раѓа фејк патриоти 👎 Црниот 27-ми април, ни донесе безброј трауми кои не сакам да ги враќам на површина. Но, болката знаејќи дека...

Наместо да ја поделат одговорноста како дел од Влада на една кревка држава, одеа...

Мицкоски призна дека бил у кафана пошто не ги знаел доволно протоколите. Сега ќе ви кажам и зашто не ги знае. Не ги знае затоа...

Петровска: Пак ќе биде отсјај?

Лицемерие до бескрај. Еден ден "загрижен" претседател на партија, друг ден скриен "боемчија". Кога е искрен Мицкоски? Пак ќе биде отсјај? ФБ статус на Славјанка...

Јовановска: Најголем дел невработените се од преработувачката индустрија и трговијата

– Директорката на Агенцијата за вработување Билјана Јовановска во интервју за МИА вели дека бројот на невработени во март и април бележи зголемување што...

Георгиевски: Во ВМРО-Дпмне се најголемите платеници на Бугарските служби

Ајде уште еднаш да појаснам зошто очигледно некои луѓе потешко разбираат: Во 2014 година во време на влада на ВМРО-Дпмне,премиер Никола Груевски со пари од...

Последни вести

Избор на уредникот