среда, јануари 29, 2020

Од утре поевтини горива, Регулаторна го објави новиот ценовник

Со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалуваат за 0,50 денари и од...

Меркел: Македонија и Албанија преговорите да ги почнат во Март

Германската канцеларка Ангела Меркел по денешната средба со премиерот на Албанија, Еди Рама порача дека ќе настојува „на следниот самит на ЕУ во март...

Петров за Меѓународниот ден на сеќавање на Холокаустот: Да не заборивме каде може да...

Обраќање на потпретседателот на СДСМ, Коста Петров за Меѓународниот ден на сеќавање на Холокаустот На Меѓународниот ден на сеќавање на Холокаусот се сеќаваме на сите...

Мерки за институционално справување со загадувањето и климатските промени

Сојуз на стопански комори на Македонија со иницијативата на жени во климатска акција отпочна со кампања, посветена на подигнување на свеста и преземање мерки...

ДС: Закон за јавно обвинителство без корумпирани и амнестирани

"Демократскиот сојуз ги повикува партиите од власта и опозицијата донесувањето на Законот за јавно обвинителство кој е од исклучителна важност за борбата против организираниот...

Заев до српската заедница за празникот Свети Сава: Различностите се наше богатство и водилка...

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев, по повод празникот Св. Сава, испрати честитки до српската заедница и до припадниците на православната вероисповед...

Синиша Варга од трибината „Агенда Здравство 20-24“: Вашата држава во изминатите 3 години има...

Поранешниот министер за здравство во Република Хрватска и консултант на Светска Банка и СЗО, Синиша Варга од денешната трибина Агенда 20-24 посветена на реформите...

(ФОТО ПРИКАЗ) Ова се сите мерки на Владата од Оперативниот план за вработување за...

Преку 11.700 невработени граѓани ќе бидат опфатени со Оперативниот план за активните програми и мерки за вработување и услуги за пазарот на трудот, за...

Маричиќ: Сите пратеници да го поддржат Законот за ЈО кој ја гарантира евроатлантската интеграција...

Како одговорна партија СДСМ никогаш не заборава дека наша обврска е да им служиме на граѓаните и да работиме за општото добро. Очекуваме така...

Мизрахи за шеф на кабинет во МТСП ја назначила екс советничката на Груевски

Министерката за труд и социјала Рашела Мизрахи за шеф на кабинет во МТСП ја назначила Марија Апостолова, поранешната советничка на Груевски кога тој беше...

Последни вести

Избор на уредникот