среда, ноември 29, 2023

Владата објасни: Не се плаќа 15 денари за ќеса секаде – еве кога не...

Владата објаснува дека не треба да се плаќаат 15 денари за секоја ќеса “Согласно Законот за управување со пакување и отпад од пакување од 1...

(ФОТО) СКАНДАЛ: Обединетите нации го демантираа Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ

Уште еден СКАНДАЛ од опозицијата во услови кога државата се справува со корона вирусот!!! Сакајки да добијат дневно-политички поени изнесувајки лажни вести, користејки ја ситуацијата...

(ВИДЕО) КОМЕДИЈА: На Силјановска цело Собрание и се згази од смеење

Пратеничката од изборната листа на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска-Давкова, предизвика смеа во Собранието, откако реагираше со неверување дека поминале 10-те минути кои ги има на...

Дали бруталните претепувачи на девојката од видеото се активисти или членови на ВМРО-ДПМНЕ?!

На социјалните мрежи со молскавична брзина се прошири вознемирувачко видео на кое јасно се гледа брутално претепување на девојка од страна на две момчиња....

(ФОТО ДОКАЗ) Блискоста на полицаецот што шмркаше кокаин со челниците на ВМРО-МВРО во Прилеп?!

Вчера, Талевски од СДСМ на прес конференција обвини дека функционирањето на Министерството за внатрешни работи под палката на техничкиот министер Наќе Чулев, во ништо...

Вистинска драма на „Деве Баир“

Денеска во раните утрински часови на граничкиот премин „Деве Баир“ се одвивала вистинска драма. Имено од страна на полициските службеници од „Деве Баир“ е спречено...

(ФОТО) Владата објави разговори помеѓу Мицкоски и Рашковски во кои Мицкоски врши притисок врз...

Владата објави соопштение во кое вели дека опозицијата преку претседателот на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, врши притисок врз институциите при што организираните активности...

Ременски: Поранешниот директор на УБК живее во куќата на адвокатот на Орце Камчев

– Антикорупциска комисија работи на предметите и веќе ги има констатирано дел од работите што и јавно ги изнесував. Се уверив дека членовите на...

И ТОА СЕ МОЖЕЛО: Во Свети Николе младите од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во заедничка...

Денеска на иницијатива на локалната самоуправа и Сашо Велковски - Градоначалник на Општина Свети Николе се организираше акција за дезинфекција на улиците и јавните...

Извесно е дека 74 пратеници ќе ја поддржат новата Влада на Заев

Првиот ден по конститутивната седница на Законодавниот дом, претседателот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија, Зоран Заев, официјално ќе ги започне преговорите за ново парламентарно...

Последни вести

Избор на уредникот