среда, јануари 29, 2020

Манчевски: За последните неколку изборни процеси не биле евидентирани политички притисоци врз админитрацијата

„Во сите релевантни извештаи за последните неколку изборни процеси не биле евидентирани политички притисоци, што не беше случај порано. Претходно имавме сериозни забелешки за...

Дескоска: ВМРО-ДПМНЕ бара практично да нема надлежност за гонење на кривични дела кои беа...

Клучниот проблем којшто го имаме и клучната разлика со ВМРО-ДПМНЕ за Законот за Јавно обвинителство е нивната забелешка со којашто бараат практично да нема...

Стапуваат на сила вонредните мерки поради аерозагадувањето: Бесплатен јавен превоз и поскап паркинг

Бесплатен јавен превоз, запирање на градежните работи и поскапен паркинг се меѓу редицата итни мерки од надлежност на Градот Скопје кои стапуваат во сила...

Од утре поевтини горива, Регулаторна го објави новиот ценовник

Со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалуваат за 0,50 денари и од...

Меркел: Македонија и Албанија преговорите да ги почнат во Март

Германската канцеларка Ангела Меркел по денешната средба со премиерот на Албанија, Еди Рама порача дека ќе настојува „на следниот самит на ЕУ во март...

Петров за Меѓународниот ден на сеќавање на Холокаустот: Да не заборивме каде може да...

Обраќање на потпретседателот на СДСМ, Коста Петров за Меѓународниот ден на сеќавање на Холокаустот На Меѓународниот ден на сеќавање на Холокаусот се сеќаваме на сите...

(ФОТО ПРИКАЗ) Ова се сите мерки на Владата од Оперативниот план за вработување за...

Преку 11.700 невработени граѓани ќе бидат опфатени со Оперативниот план за активните програми и мерки за вработување и услуги за пазарот на трудот, за...

Маричиќ: Сите пратеници да го поддржат Законот за ЈО кој ја гарантира евроатлантската интеграција...

Како одговорна партија СДСМ никогаш не заборава дека наша обврска е да им служиме на граѓаните и да работиме за општото добро. Очекуваме така...

Мизрахи за шеф на кабинет во МТСП ја назначила екс советничката на Груевски

Министерката за труд и социјала Рашела Мизрахи за шеф на кабинет во МТСП ја назначила Марија Апостолова, поранешната советничка на Груевски кога тој беше...

СДСМ: Спрега на ВМРО-ДПМНЕ со „Ла Верита“ за лажни вести, фабрикувани случаи и измислици

Безидејната ВМРО-ДПМНЕ партијата олицетворение на лаги, измислици и монтирани случаи во недостиг на идеи и програма, продолжува со обидите за манипулација преку конструирани случаи,...

Последни вести

Избор на уредникот