среда, ноември 29, 2023

Одобрени нови 337 барања од 27,9 милиони евра од Ковид 3 бескаматната кредитна линија

Нова група од 337 кредитни барања е одобрена од третата бескаматна кредитна линија со грант компонента, која се реализира со финансиска поддршка од Европската...

Нови цени на нафтените деривати

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија...

Бектеши: Новиот закон за трговија предвидува сто проценти поголема дневница за вработените ангажирани во...

Министерот за економија, Крешник Бектеши во објава на својот фејсбук профил напиша дека со новиот закон за трговија се предвидува 100 проценти поголема...

(ВИДЕО) Педро Санчез: Верувам дека по изборите земјата ќе има проевропска влада предводена од...

Премиерот на Шпанија, Педро Санчез упати видео порака за поддршка до претседателот на СДСМ, Зоран Заев и коалицијата „Можеме“. „Сакам да испратам порака за поддршка...

Пронајдени 23 мигранти од Пакистан во радовишко

Полициски службеници од Полициската станица Радовиш вчера пронашле 23 лица – мигранти од Пакистан, соопшти денеска МВР. – Вчера во 15:30 часот во атарот на...

Кумановец со „пасат“ удрил во полициски службеник

Кумановската полиција приведе 45 годишен возач кој со автомобил удрил во полициски службеник, соопшти денеска СВР Куманово. – Вчера во СВР Куманово бил приведен М.С.(45)...

Кабинет на Пендаровски: Ставовите на претседателот за „27 април“ се кристално јасни и не...

Фактот што по вчерашната средба немаше заедничко соопштение, ниту заедничка прес-конференција, јасно покажува дека секој од соговорниците по средбата ги кажуваше само своите ставови...

Лишени од слобода креаторот и администраторот на групата „Јавна соба“

Креаторот и администраторот на групата „Јавна соба“ на социјалната мрежа Телеграм се лишени од слобода откако вчера Основното јавно обвинителство Скопје издаде наредба до...

(ВИДЕО) Советник на Чулев го нападна Началникот на единицата за безбедност на сообраќај во...

Државниот советник на Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев – Зоран Ѓорѓевски -Чикаш го нападна Началникот на единицата за безбедност на сообраќај во Тетово,...

Заев: Со укинување на Преспанскиот договор, ВМРО-ДПМНЕ сака да нè врати 25 години назад

Прес конференција, Зоран Заев, претседател на СДСМ Почитувани граѓани и претставници на медиумите, Како што се наближуваат изборите, сегашното раководство на ВМРО-ДПМНЕ продолжува да заговара опасни...

Последни вести

Избор на уредникот