сабота, април 1, 2023

Османи- Ескобар: Што поскоро надминување на разликите со Бугарија и старт на преговорите со...

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи имаше телефонски разговор со Габриел Ескобар, заменик помошник државен секретар за европски и евроазиски прашања и специјален претставник...

Филиповска Грашковска: Инспекциските служби ќе продолжат да функционираат со полн капацитет

Инспекциските служби кои вршат надзор и контрола на почитувањето на одлуките кои ги носи Владата ќе продолжат со редовни и интензивни контроли на терен...

Малолетници преку „Инстаграм“ ширеле компромитирачки снимки со девојче од Кочани

На 8.2.2021 во ОВР Кочани, 43-годишна жена од Кочани со својата малолетна ќерка пријавиле дека од профил преку социјалната мрежа Инстаграм биле дистрибуирани две...

Бектеши: Консултации и дополнителни антикризни мерки по усвојување на ребалансот на Буџетот

Во моментот кога ќе се усвои ребалансот на Буџетот, кога ќе имаме можност да креираме мерки и да ги редизјанираме постоечките, ќе ги викнеме...

Битиќи: Со активните мерки во коронакризата успеавме да спасиме 100.000 работни места

„Активно помагавме за време на коронакризата и успеавме да спасиме 100.000 работни места, да им помогнеме на десетици илјади компании и тоа го правевме...

(ВИДЕО) 360 степени: На што се темели оптимизмот дека ЕУ за десет дена ќе...

Во Министерството за надворешни работи се оптимисти дека во листата на земји чии државјани им е дозволен влез, Европската Унија ќе ја вброи и...

Шкријељ: Законските измени се за повисоки плати на наставниците, ВМРО-ДПМНЕ цела година блокира

Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ останува посветено на унапредување на животниот стандард на граѓаните. Следува ново зголемување на минималната плата, Законот е веќе во собраниска...

Николовски во Пехчево: Се зголемува бројот на пчелари и пчелни семејства

Се зголемува бројот на пчелари во земјава, но и на регистрирани одгледувалишта. Во 2012 година биле околу 2 000, а денес се 7 000...

(ВИДЕО) Димитриевски во солзи: Човек сфаќа дека во вакви моменти може да се потпре...

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски во утринската емисија „Ја сакам Македонија“ на ТВ Сител, со солзи во очите сведочеше за последиците од коронавирусот во...

Затворена уште една текстилна компанија во Штип, вкупно седум конфекции

Затворена е уште една текстилна конфекција во Штип каде дополнително е потврден позитивен тест на еден работник, објави денеска градоначалникот на Штип, Благој Бочварски...

Последни вести

Избор на уредникот