сабота, август 15, 2020

Починаа 3 лица, еве колкумина се новозаразени од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 2.172 тестирања, а регистрирани се 160 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-38, Куманово-19, Дебар-1, Штип-10, Прилеп-4, Тетово-20, Струга-9,...

Пендаровски-Бежоска: Побрзо да се обесштетат депонентите од „Еуростандард банка“

Сите надлежни институции да вложат максимални напори за обесштетување на депонентите, рече претседателот Стево Пендаровски на денешната средба со гувернерката на Народната банка, Анита...

Без негативен ПЦР-тест за влез во Грција само возачи на товарни моторни возила

За влез во Република Грција од 17 август, не e потребен негативен ПЦР-тест само за возачи на товарни моторни возила, информираат од МВР. МВР вчера...

Во Србија на тромеѓето со Северна Македонија и Бугарија откриена златна жила со 19...

Канадската истражувачка компанија „Медголд ресурси“ навести дека во јужна Србија, на границата со Северна Македонија и Бугарија, во рамките на проектот наречен „Тламино“, открила...

Адвокат од Велес ќе бара 7 милиони евра оштета од полицијата: Ми удрија шлаканица,...

Адвокатот Спасе Скорниев од Велес ќе ја тужи велешката полиција, зашто како што тврди, полициски службеник му удрил шлаканица, а друг му ја пцуел...

Алијанса за Албанците и Алтернатива: Не преговараме за учество во Влада додека ДУИ не...

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива е денеска на прес-конференција соопшти дека нивни претставници немале ниту една официјална средба и ниту друга средба на...

Позната причината за убиството на 49-годишен маж во скопско Инџиково

Жител на скопско Инџиково ноќеска е убиен во својот дом пред сопругата од две маскирани лица. Како што соопшти МВР, синоќа еден час пред полноќ...

Загина 24-годишен скопјанец, излетале од пат со голф кај Пробиштип

На 13.08.2020 во 19.10 часот било пријавено дека на локалниот пат Пробиштип-с.Ратвици, на место викано „Леговец“, патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки,...

Од утре задолжителен ПЦР тест за влез во Србија

Од утре сите граѓани на Северна Македонија, Хрватска, Бугарија и Романија за влез во Србија треба да имаат негативен ПЦР тест кој нема да...

Заев: Секој од нас ќе работи со двојно поголем ангажман и двојно поголема одговорност

Лидерот на СДСМ и сега веќе официјален мандатар за состав на новата влада на Северна Македонија Зоран Заев порача дека следува период за, како...

Последни вести

Избор на уредникот