вторник, јануари 21, 2020

(ВИДЕО) Петровска: Времето на партиски штабови во МВР е минато!

Дополнителната заменичка министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска денеска одржа прес-конференција на која информираше за приоритетите во работењето на Министерството за внатрешни работи. Во продолжение...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ заедно со Филипче во овие три години не направија ништо...

"Владата на СДСМ заедно со министерот за здравство Венко Филипче за овие три години целосно го уништија здравствениот систем во државата. Не направија ништо за...

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ му е поважен имотот и одбраната на криминалот, од реформите во...

"ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски уште еднаш покажаа дека ги ставаат своите партиски интереси и одбраната на криминалот пред доброто на државата и на граѓаните. ВМРО-ДПМНЕ...

Петров: СДСМ за 2,5 години донесе храбри одлуки, продолжуваме со програмски трибини на теми...

Обраќање, Коста Петров, потпретседател на СДСМ   Почитувани граѓани Во последните две и пол години СДСМ донесе многу храбри одлуки чии резултати се веќе видливи. Влезот во НАТО...

СДСМ: Се грижиме за граѓаните, најранливите категории се изземаат од присилно извршување

"СДСМ како одговорна партија продолжува со реализација на мерките и политиките кои обезбедуваат подобар животен стандард за сите граѓани. Во таа насока се и измените...

ДС: Темелна истрага за увозот на отпад

"Демократскиот сојуз инсистира на темелна истрага за увозот на отпад во Македонија. Целта на истрагата, во која треба да се вклучат службите за разузнавање...

Како да ја заштитиме кожата во деновите кога загаденоста на воздухот е превисока

Според светската здравствена организација (СЗО) 22% од луѓето ширум светот живеат во градови кои не ги исполнуваат стандардите за квалитет на воздухот на СЗО....

Методија Мирчев е назначен за нов Извршен директор на А1 Македонија

А1 Македонија го објавува назначувањето на Методија Мирчев на функцијата Извршен директор. Веќе од денеска тој ги превзема одговорностите на извршната позиција и ќе...

СДСМ: На Мицкоски поважен му е имотот на партијата отколку Законот за ЈО

"Христијан Мицкоски уште еднаш покажа дека ништо не се менува во ВМРО-ДПМНЕ, опозициската партија се уште е во криминалната матрица на Груевски. Мицкоски, Законот за...

Синдикатот на УПОЗ го осуди однесувањето на дополнителниот заменик-министер Трипуновски

– Претседателот на Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ), Пеце Грујовски на денешната прес-конфернеција го оквалификува однесувањето на...

Последни вести

Избор на уредникот