СДСМ: Владата вистински се грижи за лозарите – дополнителни 4 денари за килограм предадено...

„Владата предводена од СДСМ, низ партнерски однос презема конкретни мерки да им помогне на лозарите, за да се ублажат последиците од коронакризата врз производството...

Заев за Тв Стар: Обезбедена е платежна картичка за 100 илјади граѓани, го помагаме...

Да се помогне секому кому му е потребна помош, со што ќе се обезбеди зголемување на потрошувачката, директна поддршка на стопанството земјоделството и...

СДСМ: Повисока плата за медицинскиот персонал што е во директна борба против коронавирусот, вложуваме...

„Македонското здравство покажа дека може навремено и ефикасно да се справи со заканите од глобалната пандемија со коронавирусот. Оваа глобална криза покажа уште појасно дека...

Наскоро ќе започне изградбата на секундарната гасоводна мрежа во 10 македонски градови

Следната година ќе започне изградбата на секундарната гасоводна мрежа во 10 македонски градови со што цевките за гас ќе стигнат до домаќинствата. Штип и...

(ВИДЕО) Изградба на експресен пат А2, делница Крива Паланка–Длабочица

Поглед од „горе“..... на Коридор 8 Изградба на експресен пат А2, делница Крива Паланка–Длабочица во должина од 9км и ширина од 11,40 м. Вредноста на...

Денеска исплатени 582 милиони денари за одгледувачите на лозови насади

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, денеска на сметките на 15.784 субјекти исплати 582.841.911,00 милиони денари за одгледувачите на лозови насади....

Николовски: Од новиот систем за наводнување „Славишко поле“ придобивка ќе имаат повеќе од 250...

Денеска во општина Ранковце беше означен почетокот на изградбата на системот за наводнување „Славишко Поле“ каде присуствуваа премиерот Оливер Спасовски, генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски, министерот за...

Податоци за искористеност на мерките за финансиска поддршка за април 2020 година

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, објави податоци за искористеноста на мерките за финансиска поддршка за април 2020 година. Искористеност на мерките за...

Каевски: Денес донирав 100 хуманитарни пакети на ранливи семејства во Кисела Вода

Дарко Каевски, директорот на Агенцијата за млади и спорт, денеска на својот Фејсбук профил објави дека донирал 100 пакети со прехранбени производи и средства...

Домашните производи во маркетите треба да бидат изложени на посебни рафтови или обележани со...

Објектите за трговија на мало се должни да обезбедат посебно обележани рафтови или пак да ги обележат македонските производи со ознаката „Купувам домашно“ со...

Последни вести

Избор на уредникот