петок, јануари 27, 2023

МВР: На технички преглед однесени 58 автобуси и комбиња, шест технички неисправни

Во станица за технички преглед во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, во текот на вчерашниот ден се однесени 58...

Митрески: Не станува збор за промена на европскиот предлог, туку за заклучоци со кои...

Зборуваме за заклучоци коишто би се донеле евентуално после информацијата што ќе ја достави Владата во Собранието по која ние ќе разговараме. Значи, не...

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 911 пациенти со Ковид-19

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 536 пациенти позитивни и суспектни на...

Стевановиќ: Пораст на КОВИД случаите поради зголемената раздвиженост и малиот процент вакцинирани

Зголемувањето на ковид позитивните пациенти периодов се должи на зголемената раздвиженост, мал процент на вакцинирани против коронавирусот и опаѓање на имунитетот, изјави за МИА...

Кордалов за УБ: Навикнавме на избори кои се за живот или смрт, црната кампања...

За жал се навикнавме на избори кои се за живот или смрт, за останување или доаѓање на власт и користење на сите сретства за...

Заев и Николовски до Собранието: Борбата против корупцијата е целта околу која мора да...

Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, испратија писмо до претседателот на...

Родители и ученици! Ова е платформата за онлајн учење

Веб страницата на Единствената национална платформа за онлајн учење од полноќ е веќе достапна за корисниците преку адресата www.schools.mk. Со цел да се запознаат со...

(ВИДЕО) Заев: Мицкоски покажа дека не го бива за економија

Во одговор на новинарски прашања, претседателот на СДСМ Зоран Заев, истакна дека државата добро се справува со економските последици а тоа го покажуваат и...

Ковачевски: Програмите на Обединетите нации се силна поддршка на нашите политики особено во зелената...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска имаше средба со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите Нации (ОН) во Северна...

Николовски: Го поддржуваме оризопроизводството, доделени првите 4 од вкупно 25 комбајни со сецкалици за...

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, заедно со директорот на Платежна Агенција, Никица Бачовски, денес ги врачија клучевите за првите четири, од...

Последни вести

Избор на уредникот