петок, февруари 3, 2023

(ФОТО) Дали Апостолоски, советник на ДПМНЕ во Ѓорче Петров и човек на Мицкоски, минатиот...

На социјалната мрежа Твитер од профил June беше објавено дека Данијел Апостолоски, советник на ВМРО-ДПМНЕ во општина Ѓорче Петров и дел од крилото на...

(ВИДЕО) Д-р Угриновски: Ние се отуѓивме од природата… Едно магаре е попаметно од еден...

Доктор Јовица Угриновски во вчерашното гостување на ТВ 24 кај Мишко Иванов направи интересна споредба помеѓу магарето и човекот:

Ќе поднесе ли оставка Христијан Мицкоски од лидерското место на ВМРО ДПМНЕ ако не...

– Заев имаше доблест да се повлече. Дали Мицко ќе се повлече ако не формира мнозинство со кое ќе ја турне владата на сдсм-дуи и...

(ФОТО) Пред / и после © ВМРО Design

Самоуништување!

Јоци: Мицкоски пред 3 години ја изгуби шансата за премиер – некаде попат измеѓу...

#Заев на Мицкоски: ,,Вашето време како шеф на опозиција - истече". Може да верувате, може и не, но оваа реченица навистина ќе се оствари за...

(ФОТО) Куче пукало со ловечка пушка во ловџија од Пробиштип

После лажните вести, лажни занимливости.

(ВИДЕО) Следниот пат нека му ги напишат населените места од ИЕ 5 на Дурловски,...

Голема е желбата на оперскот пејач Игор Дурловски да влезе во парламент, иако сите бевме сведоци дека тој еднаш веќе влезе и тоа на...

(ФОТО) Христоски: Дали вработен во шумска полиција си тера партиска кампања во работно време...

Сакам да пријавам проблем во шумската полиција во Крушево ама ми кажаа дека вработениот кој бил на работа до 14 часот, во работно време...

Васиљ за Мицкоски: И овој сајлатегначот утре сака да биде премиер!

Ова е класична дефиниција за бегање од одговорност. „Не сакам да бидам мандатар и истовремено да броиме жртви од вирусот.“ И овој сајлатегначот утре...

Сведоштво: Газдата ме казни зошто сум давал фискални сметки додека тој се луксузираше за...

Ги гледам газдите на кафетерии и ресторани, вчера се бунат дека немале да ги користат предложените мерки, ќе ги отпуштале работниците. Гледајки и слушајки го...

Последни вести

Избор на уредникот