вторник, јули 14, 2020

Јанкуловски: Чест ми е што сум дел од фелата на медицински сестри

Од мал или да речам нешто поголем од мал најголемата желба во врска со „што сакам да бидам кога ќе пораснам“ беше да работам...

Д-р Трпчевски: Вирусот ми е пренесен од пациентка, наместо да се лекувам јас се...

Ми фрливте анатема за коронавирусот, ме издвојувате од заедницата и ме предавате на милост или божји суд .Читам најразлични коментари од исмејување, цинизам, па...

Петровски: Ќе има ли во сабота, недела и понеделник барем неколку полицајци кои, барем,...

Дали се сеќавате!? Тоа беа први денови од по масовните протести на Шарената револуција, се обидовме да ги пробиеме кордоните на специјалци кои не ни...

ВМРО-ДПМНЕ е пуштен “од врата до врата”, граѓаните ги бркаат, не сакаат да ги...

Јанушев: Заев за пусти пари го предаде својот народ. Имам информација од терен дека тој ист народ, за кој Јанушев вели дека "Заев за пари...

Зошто таткoто на Мицкоски не е во самоизоалција по објавата дека мајка му е...

Зошто таткoто на Мицкоски не е во самоизоалција после објавата дека мајка му е позитивна на коронавирус? Или и тој не живее со неа...

Бошкова-Мицевска: Зошто мора да умрете за да видите, не можам да разберам

Како италијаните издржаа 70 дена локаут. Просто. Излегоа снимки од камиони со ковчези кои ги закопуваше државата без присуство на семејството. Излегоа снимки од преполни...

(ФОТО) И младите сили на ВМРО-ДПМНЕ “позајмуваат” фотографии, само сега не се толку гласни?!

Цела недела без престан, во секое време и во секоја прилика, опозиционерите се потсмеваа со фотографиите кои Министерството за економија ги имаше ставено на...

(ФОТО) Благојче Димсоски, заменик командир во ПС Крушево и кадар на Чулев, вчера наместо...

Благојче Димсоски, заменик-командир во полициската станица во Крушево, со решение потпишано од Чулев, вчера наместо да ги спроведува, ги прекршува сите заштитни мерки?! Благојче Димсоски...

Овој па Дурло никако да сфати политика. Не му дојде памет после 27 април....

На Мицкоски гасне ѕвездата, цуци. Ни он не конта, а ни ти. Го засени Рашел. А, он суетен... Он сам ја направи ѕвезда. Па, уште...

Твит: ВМРО-ДПМНЕ се грижи за здравјето на граѓаните, а сака избори со митинзи?!

ВМРО: На нас најбитно ни е здравјето на граѓаните. Исто ВМРО во време на корона: pic.twitter.com/8fCCXxodoV — Сплинтер (@sinisa_goliOtok) May 20, 2020

Последни вести

Избор на уредникот