петок, декември 2, 2022

Јоци: Како ВМРО-ДПМНЕ тежи 60 мил.евра во недвижности? Од каде? Добивте на лото во...

Дескоска има одличен предлог - партиите годинава да се откажат од државни финансии. Колачот е 4,5 милиони евра. Од оваа сума, лани, ВМРО-ДПМНЕ и...

Лукароски: ВМРО-ДПМНЕ се опседнати да најдат криминал… Ама некако тешко им оди

Која е 'форава' со толку помпезно најавување на криминал, па уште најава еден ден порано (демек прво фанфари 24 часа ќе слушаме), за после...

Револуционер: Се перат ли КОКАИНСКИ ПАРИ во фирмите кои гравитираат околу потпретседателот на ВМРО...

На порталот Revolucioner.press линк ОВДЕ е објавен текст со наслов: „Се перат ли кокаински пари во фирмите кои гравитираат околу потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар...

Лукароски: На Мицкоски сега му текна дека прашањето за јазикот е завршена работа и...

Одговор до сите оние коишто вчера и денес 'отекоа' со прашањето: „Па што ако се потпишал договор на македонски јазик? И досега се потпишуваа...

Јанкуловски со порака до сограѓаните од сите вери и нации: Ги преминавте сите граници!

Сограѓани, сожители, соселани од сите вери и нации и како и да се чувствувате. Не знам кога конечно ќе разберете и прифатите дека: - короната е...

Наумоски: Честитки за Данела Арсовска, најдобрата менаџерка на сите времиња и сите светови

Честитки за Данела Арсовска, најдобрата менаџерка на сите времиња и сите светови, што после само пет месеци успеа да спроведе јавна набавка за принтери...
Sasko Mitovski

Митовски: Денеска селата Огут и Нерав им затворија врата на ВМРО – ДПМНЕ, граѓаните...

Од дневните политички збиднувања редно е да споменеме дека денеска преставниците на ок вмро дпмне Крива Паланка при нивната посетата во село Нерав и...

Твитер гори за чантите на вереницата на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ

Твитер профилот "рецепционерот Таљат" реагираше на денешната прес конференција на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски: @DimsaArsovski денеска држеше прес за шалови од 300евра. Ај сега да...

Лукароски: Мицевски му брцнал во медот на шпицниот!

Мицевски му брцнал во медот на шпицниот!:))) Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ: - Ќе ја поддржиме иницијативата на Левица за референдум! Никола Мицевски, Координатор...

Михајловски: Една Италија падна на колена па ниеден Италијанец не излезе да плука по...

Деновиве се изначитав на критики неиздржана и потценување на нашето здрство. А да ги прашам истите од каде се очовечивте вие и пораснавте во оваа...

Последни вести

Избор на уредникот