понеделник, јануари 30, 2023

Др. Николовски: Мораме да разбереме дека лековите зависат од типот на канцерот, нема еден...

Денеска е 04 февруари, Светскиот ден за борба против малигните заболувања. Треба да запомниме дека канцерогените заболувања имаат мултиетиолошка природа, збир од многу штетни...

Во пајажината на Мицкоски и Апасиев

Координаторот на пратеничката група на ДПМНЕ, Никола Мицевски, на Фејсбук го повика Скендер Реџепи – Зејд самиот да избере 19 пратеници од ДПМНЕ за...

Цветанов: Што ако на виделина излезат докази дека Мицко продавал државни тајни на официјален...

Што ќе прават следбениците на Мицко ако на виделина во ЈО излезат докази, дека Мицко продавал државни тајни на официјален Бугарски разузнавач, (класифицирани информации...

Јовановиќ: Институциите да реагираат и овие луѓе да се казнат бидејќи поттикнуваат насилство

Институциите на системот да реагираат. Затоа што утре недај боже некоја будала може да се убеди дека со пиштол се' се решава, па ќе...

Доста драма, дајте малку мелодрама!

Како што стојат работите, целиот напор на опозицијата е да не дојде до избори, секако не наскоро, тешко и за септември, а можеби ни...

Жерновски за ВМРО-ДПМНЕ: Каде плови овој брод ?!?

Каде плови овој брод ?!? Претседателот на партијата на Груевски, Мицкоски, не’ убедува дека причината поради која ВМРО-ДПМНЕ не учествува на вонредните локални избори во...

Др.Кунгуловски: Непрележаните и невакцинираните имаат најголем ризик за сериозен тек на болеста

Д-р Горан Кунгуловски на својот Фесјбу објави статус во кој накратко објаснува како болеста ја поминуваат прележаните, вакцинираните и непрележаните лица заразени со ковид...

Се случи ли народ на митингот на ВМРО ДПМНЕ?

Веќе утредента овој митинг, партискиот штаб на ВМРО ДПМНЕ го официјализира со присуство на 80.000 граѓани и го прогласи како досега најголем граѓански протест....

Јовановиќ: Да соработуваме, да се бодриме меѓу себе, да ги слушаме препораките на надлежните...

Идејата на овие масовни непогоди е да соработуваме, да се бодриме меѓу себе, да ги слушаме препораките на надлежните институции и да размислуваме. Соработуваме, се...

Сарачини: Ако му молчите на фашизмот, сите ќе дојдете на ред!

АКО МУ МОЛЧИТЕ НА ФАШИЗМОТ, СИТЕ ЌЕ ДОЈДЕТЕ НА РЕД! На некои што молчеа на омразата и фашизмот вчера, тој им тропна на врата денес....

Последни вести

Избор на уредникот