(ФОТО) „Независниот“аналитичар Ристо Никовски, пред 2 месеца, уверуваше дека шансите за ЕУ се нула!

„Независниот“аналитичар Ристо Никовски, пред 2 месеца, уверуваше дека шансите за добивање датум за преговори со ЕУ во мај или пред мај се нула! За среќа...

Спасов: Радмила ги заслужува сите честитки!

Кога Радмила беше на чело на секторот за европски интеграции во 2005.година нашата земја доби статус на кандидатка за членство во ЕУ. Сега кога...

Заев: Пратеници беа тепани во Собранието, а луѓето говореа со шепот

Бевме земја каде се прислушуваа граѓаните за да се врши репресија, притисоци, политички и изборни криминали. Пратеници беа тепани во Собранието, а луѓето говореа...

Спасовски: Како може лидер на опозиција или опозицијата да посегне по лични финансиски средства

Владата не може да посегне по вториот пензиски столб. Вториот пензиски столб се пари на секој осигуреник лично. Јас не можам да разберам како може...

Беличанец: Едвај чекам да го видам поднесокот на Каракамишева до Уставниот суд кои 25...

"Читајте вмроони, а посебно колешки Каракамишева, Силјановска и другите ескперти од ВМРО ДПМНЕ кои јавно се срамевте од говорницата во Собранието. Го очекувам поднесокот на...

Хајредини: На некои партии здравјето на граѓаните не им е најважен приоритет

Груевски во својство на бегалец ни кажува дека заличивме на просјачка земја, а не ни е финансиската состојба таква. Финансиската состојба ќе ни беше...

Улогата на Хичкок во македонскиот криминал

Не мора да сте филмски критичар за да знаете дека прославениот британски филмски режисер Алфред Хичкок – кој, патем, иако се смета за едно...

Јовановиќ за маршот на ВМРО-ДПМНЕ: Имагинарните 19.000 граѓани за нив се обично тесто за...

Повторно иста слика. Повторно иста приказна како во времето на гнасниот груевизам. Две нарации на митингот на бандите на ВМРО-ДПМНЕ: "Заев, Заев, Заев" и,...

Гордана Силјановска се колне дека е непартиски кандидат – случаен минувач низ криминалното царство...

Каква е таа наивност од Мила Царовска? Нејзиното тврдење само е одраз на надежта, но не и на фактичката состојба- дека бомбата за Игор...

Лазаревски: Денес во Совет на Град Скопје само се заработија дневниците за месецот без...

Данела Арсовска не се појавила на советничкки прашања, а Трајко Свавески ја прекинал седницата на која требаше меѓу другото, да се префрли Универзална Сала...

Последни вести

Избор на уредникот