Зголемено количеството на превезена стока во товарниот, железничкиот и авио превозот

Во второто тримесечје од 2021 година во патниот патнички превоз бројот на превезените патници изнесувал 561 илјадa, во градско-приградскиот превоз 8 960 илјади, во...

Рускоска: Никој не влијае врз мојата работа

„Досега никој не ми се јавил за да влијае да постапувам вака или онака, или за да не постапувам“, тврди обвинителката, по вчерашните опозициски...

Истражување: Речиси секој наставник користи дигитални алатки во наставата

Речиси секој наставник користи дигитални алатки во наставата, покажува истражување во рамки на проект за дигитализација на образованието спроведено во периодот од 6 до...

“Во Центар”: Дали преку Камчев, Мијалков и Груевски го контролираат Христијан Мицкоски!?

Што се случува во ВМРО ДПМНЕ? Се случува една агонија на која не и се гледа крајот. По четири изборни порази партијата се наоѓа...

Српски доктори за најтешките последици од Ковид-19: Ампутирани нозе, уништени бели дробови, инфаркт

Српските лекари зборуваат за најлошите последици од коронавирусот: ампутирани нозе, уништени бели дробови, срцев удар. Директорот на ковид болницата во Батајница, д-р Татјајна Аџиќ Вукичевиќ,...

Трибина: Вакцинирањето на децата против Ковид-19 е исправно, во спротивно се остава простор за...

Вакцинирањето на децата од Коронавирусот е исправно бидејќи во спротивно остава простор за понатамошна мутација и ширење на вирусот. Вакцинацијата на детската популација ја...

Изградивме држава – Оставки како морален чин дури и пред истрагата

Оваа Влада ја потврдува синтагмата со која дојде на власт дека „има разлика“. Со чинот на оставките на министерот за Здравство Венко Филипче на...

Дали се ближи крајот на пандемијата на национално ниво?

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан го поддржа укинувањето на таканаречената национална епидемиска ситуација, објави Тагешау. Како што потврди портпаролот на Министерството, Шпан го истакнал...

Што предизвика пад на цената на нафтата?

Цените на нафтата на светските берзи паднаа и минатата недела, четврта по ред, бидејќи трговците стравуваат дека новиот бран на COVID-19 во Европа би...

Последни вести

Избор на уредникот