петок, февруари 3, 2023

(ФОТО) А овие што се ситат на болни од ковид од партија ли ги...

Најопасна категорија во целава ситуација се дефинитивно оние што се ситат на новозаболените од ковид-19 и секојдневно ракоплескаат на бројките! Веројатно мислат дека се имуни...

Милошески: Дали Мицко наесен ќе протестира против се поголемиот број членови на ДПМНЕ кои...

Мицко, претседателот чија партија изгуби на сите избори откако тој ја презеде лидерската функција, наесен ќе организирал протести. Пред сите масовно да излеземе на...

Беличанец за Арсовска: Кои глави ги постави за директори на скопските јавни претпријатија? Дали...

ПОЧНА “СЕЧЕЊЕТО НА ГЛАВИТЕ” НА ДИРЕКТОРИТЕ НА СКОПСКИТЕ ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА, ВКЛУЧУВАЈЌИ И НА КУЧКАРНИКОТ “ЛАЈКА”! ЌЕ ВИДИМЕ КОИ ГЛАВИ ГИ ПОСТАВИ. ДАЛИ СЕ МЕНАЏЕРИ...
zoran milosevski

Милошески: Д-р Караџовски е суперкоректен ако се спореди со арогантниот, некоректен и критизерски однос...

Можам да се сложам дека до одреден степен д-р Караџовски е „пресилен“ со искажаните квалификации за односот на медиумите кон здравствената криза. Меѓутоа, од...

Млад велешанец го пренесува своето искуство со Ковид-19: Слушај паталец, а не гаталец!

Слушај паталец, а не гаталец! Прво, не сум медицинско лице, но сум пациент кој триесетина дена се дружеше со нив, а и со Covid-19 и...

(ФОТО) Дали Тасев, активист на ВМРО-ДПМНЕ од Кочани, денеска со списокот во рака брои...

Пренесуваме објава од социјалната мрежа Твитер од профилот Рецепционерот Таљат, според која Ангел Тасев, активист на ВМРО-ДПМНЕ во Кочани, денеска работи за ДУИ. Според она...

Лукароски: Секој од нас треба да стави по едно камче во големиот мозаик, со...

Ниту една мерка на власта поврзана со борбата против коронавирусот не е совршена... И секој е добредојден со сугестии, предлози и идеи да придонесе...

Јоци: Димче си куцка од дома на топло, ама нека му каже некој дека...

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, се обидува на народ да му објасни зошто си куцка од дома и притоа напишал пост кој не му...

(ВИДЕО) Весковски кон Ристовски: Вашиот советник од „Левица“ е единствениот кој или гласа воздржано...

Во борбата за градоначалничката функција во скопската општина Карпош влегоа Оливер Зафировски од ВМРО-ДПМНЕ, Душко Весковски од СДСМ, Дарко Ристовски од Левица, поранешниот прв...

Мехмети: Кренатото знаме на најсилната алијанса на светот пред нашиот законодавен дом е катарзата...

Знамето на НАТО пред нашето собрание не е само формалност како што многумина се обидуваат да го контекстуализираат тоа. Кренатото знаме на најсилната алијанса...

Последни вести

Избор на уредникот