вторник, јануари 31, 2023

После 12 Април, ДПМНЕ ќе се распадне на нови три политички партии

Заев го растури ДПМНЕ. После 12 Април, ДПМНЕ ќе се распадне на нови три политички партии: 1. Груевисти, 2. Мицковисти и 3. Јанушевци. Толку со приказната за ДПМНЕ. Сашко...

(ВИДЕО) Мицкоски vs. Жбогар: Кој е во право?!

Лидерот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски на вчерашната пре-конференција јавно го изнесе своето мислење дека извештајот на ЕК не ја отсликува вистинската вистина...

(ВИДЕО) Среќен празник комшии!

Комшиско наздравување во време на корона вирус!

ВИДЕО ИСПОВЕД на Гоце Михајловски: Кога вирусот ќе влезе во еден дом остава ПУСТОШ!

Главниот уредник на Канал 5 телевизија, Гоце Михајлоски, во вчерашното издание на "Само вистина" на јавноста и ја раскажа потресната приказна низ која поминале...

Лукароски: За кого навива опозицијата? За нас или за Бугарија?

За кого навива опозицијата? За нас или за Бугарија? Прашувам, пошто од ВМРО-ДПМНЕ и другите „патриотски“ партии ниту еден лош збор не слушнав против...

Во кратки црти – борбата на ВМРО против вирусот овие три месеци

Борбата на вмро против вирусот овие три месеци: -Короната ја измисли ЗЗ за да не оди на избори -Има само 8 респиратори -Има само 100 тестери -Теретана и...

Лукароски: „Недопирливиот“ Сашо Мијалков е обвинет/осомничен уште во предметите: „Титаник 2“, „Тортура“, „Империја“, „Плацовите...

Пресуда: НОВИ 8 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА САШО МИЈАЛКОВ за предметот „Трезор“! И тоа не е сè... „Недопирливиот“ Сашо Мијалков е обвинет/осомничен уште во предметите: „Титаник 2“ „Тортура“ „Империја“ „Плацовите на...

Поголем проблем е што 42 годишен човек, универзитетски професор, не бил доволно информиран за...

Бил фатен во кафана. Голема работа. Поголем проблем е што 42 годишен човек, универзитетски професор не бил доволно информиран за мерките за справување со вирусот. Втор...

Обновата на ВМРО-ДПМНЕ ќе ги интегрира само Македонците – Ромите за уши ќе ги...

Програмата на ВМРО-ДПМНЕ: 1. Има визија да бидеме членка на НАТО (веќе сме членка на НАТО). 2. Биле „единствена македонска партија“?!? (јавна тајна е дека договара...

(ВИДЕО ПАРОДИЈА) Силјановска игра на ВМРО-МВРО

На фан страната "Сеир" е објавено видео каде Гордана Силјановска-Давкова игра на ВМРО-МВРО. Се разбира, ова е сепак пародија.

Последни вести

Избор на уредникот