понеделник, јануари 30, 2023

(ВИДЕО) Како се однесуваат Трајко Славески и ВМРО-ДПМНЕ, во неизборна и изборна година

ВМРО-ДПМНЕ 2019: Поголеми плати ќе донесат хаос и нестабилност! ВМРО-ДПМНЕ пред избори: Поголеми плати за сите! Тоа е тоа...

(ВИДЕО) Тоа не е вистинската вистина за Македонија! – Мицкоски за извештајот на ЕК

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција објави дека го прочитал скратениот извештај испорачан од Канцеларијата на ЕУ и нагласи дека единствено нешто со кое може...

Беличанец: Мицкоски во трилема

МИЦКОВСКИ ВО ТРИЛЕМА: “Пакетот мерки на Владата е наменет дури за септември, па или се спрема за избори тогаш или сега ќе вршат поткуп”! Шапшал еден...

(ФОТО+ВИДЕО) И коронава ќе помине, ама Мицкоски нема да научи како се носи маска?!

Коронава сама ќе се спакува и ќе замине дур лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ научи како се користи заштитна опрема, односно маска. Еднаш ставена маска...

(ВИДЕО) Замислете, Маневски не признава: Тој не разговарал со Јанкулоска во “бомбите”

Дел од дуелот на ТВ 24 меѓу поранешниот министер за правда во владите на Груевски, Михајло Маневски и универзитетската професорка Мирјана Најчевска:

(ФОТО) Герила: Компас пред “Белата палата”. Ќе знаат ли да го употребат од ВМРО-ДПМНЕ?

Утрово пред "Белата палата" на ВМРО-ДПМНЕ осамна компас, преку кој активистите праќаат порака до партијата на Мицкоски, да не се прават дека не се...

(ФОТО) Вмровските позери незаштитени и со 0 физичко растојание

Вмровските позери се незаштитени и со 0 физичко растојание. Јасно е - ВМРО со ваквото однесување ги повикува граѓаните да ги прекршуваат мерките, а надлежниот...

ДНОТО Е ПРОБИЕНО! Претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Делчево: Во колку часот беше аплаузот...

Дали Горанчо Тодоровски, претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Делчево, по вчерашната информација дека министерот за здравство Венко Филипче оди во самоизолација заради контакт...

Смилков: После 2 месеци вонредна состојба и полициски час ништо не научивме, и по...

После 2 месеци вонредна состојба и полициски час ништо не научивме. Некои ме убедуваа дека немало да биде гужва по кафаните, ни дошол памет.... Гледајки...

Морбиден начин за собирање политички поени

Поморбиден начин за собирање политички поени во ВМРО-ДПМНЕ не можеле да смислат?! Во политиката сме виделе сè, но ваква злоупотреба и поигрување со судбини на...

Последни вести

Избор на уредникот