Дали бегалецот во Унгарија стои позади ширењето спам мејлови во Македонија?

Твитер: Унгарската врска проработува пак, со ширење спам мејлови во Македонија. Класично лажно претставување со порака што личи како да е испратена од МВР, со...

Неколку прашања од градоначалникот на Крушево до министерката Мизрахи

Злоупотреба на државни ресурси за партиски и приватни цели како што е прошетка во Крушево денес со службено владино возило во недела. Како Градоначалник на...

Ова е според Јоци, неофицијалната листа на ВМРО-ДПМНЕ за носители по изборни единици

Неофицијална листа на ВМРО-ДПМНЕ за носители по изборни единици. Да не се потресат од партијата, потенцирам неофицијална. Која не значи и конечна. Борко ни го...

(ФОТО) Смилков: Баграта некрофилска не се променила, се радуваат на смрт, на лошото!

Го постирам ова тука за да гледате, за оние "Сите се исти". Баграта не се променила, таа е уште позлобна и погадна! Некрофилска! Се...

Јовановиќ до Мизрахи: Ма, кое си ти, кукле, нешто да менуваш или да не...

Мизрахи: Ќе платам казна од 5.000 евра, но таблата не ја менувам. Што е проблемот со оваа госпоѓа? Или можеби некој друг зборува во нејзино...

Твит на денот: Знаете што е идиотизам? Да потрошиш 800 000 000 евра на...

Знаете што е идиотизам? - Да потрошиш 800.000.000 еур на стиропор и споменици, да украдеш 5.000.000.000 еур и сега да прашуваш зошто немаме респиратори, доволно...

Смилков: Илјада семејства викендот ќе останат гладни поради мицко, наЌе и вмро! Срам сте...

Заеви донираа илјадници хуманитарни прехранбени пакети на семејства погодени од кризата со коронавирусот! Јавно и транспарентно! Никаде ниту во ниеден момент не беше скриено! вмро...

(ФОТО) Дали Апостолоски, советник на ДПМНЕ во Ѓорче Петров и човек на Мицкоски, минатиот...

На социјалната мрежа Твитер од профил June беше објавено дека Данијел Апостолоски, советник на ВМРО-ДПМНЕ во општина Ѓорче Петров и дел од крилото на...

(ВИДЕО) Се заканува ли првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ Гази Баба со тепање? ПОГЛЕДНЕТЕ

На Фејсбук се појави видео за кое објавувачот (фан страната Криминалите на ВМРО-ДПМНЕ) тврди дека претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Гази Баба, Тони Бојковски...

(ВИДЕО) Топ 3 СЈАЈНИ достигнувања на НАЌЕ за само 24 часа

Топ 3 СЈАЈНИ достигнувања на техничкиот министер за внатрешни работи НАЌЕ ЧУЛЕВ за само 24 часа: Димна бомба на трибина кај дипломатски кор Закани...

Последни вести

Избор на уредникот