понеделник, јули 22, 2024

Беличанец: Мицкоски даде најлуда изјава на политичар во столетиево!

МИЦКОВСКИ ДАДЕ НАЈЛУДА ИЗЈАВА НА ПОЛИТИЧАР ВО СТОЛЕТИЕВО! НЕ СЕ СОГЛАСУВА СО ОЦЕНКИТЕ НА ЕУ ЗА УСПЕШНОСТА НА РЕФОРМИТЕ КОИ ГИ ОСТВАРИ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ,...

ИЗГЛЕДА ЗА ВМРО СЕПАК НЕМА ДНО?! Претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе: Аплаузот...

Кога се работи за ВМРО-ДПМНЕ, изгледа и под дното сепак има дно?! Проценете сами дали очигледните "миленичиња" на Јанушев и Мицкоски имаат некакви морални...

(ФОТО) Додека привилегираните пулени на Чулев слават, вие седете дома и почитувајте мерки?!

Дали министерот Наќе Чулев свесно и намерно одбива да санкционира свои кадри, полициски службеници, кои веќе надалеку се прочуени по самоволие и други интересни...

Д-р Гогов: Колеги доктори се правеа херои по интернет а одбија да направат интернистичка...

По информацијата дека  Д-р од Струмица, член на ВМРО-ДПМНЕ, одбил да прегледува лица во карантин , вечерва се огласи и директорот на болницата Наќе Гогов. Toj потврди...

(ВИДЕО) СКАНДАЛ: Стотици гости во локал на екс градоначалникот на Пробиштип

До нашиот портал пристигаа реакции од граѓани на Пробиштип, загрижени за непочитување на препораките за заштита од коронавирусот од локал во сопственост на екс...

(ФОТО) ВМРОВСКИ кадар во МЗШВ фатен во ПОТКУП?! Ќе каже ли нешто заменик-министерот ТРИПУНОВСКИ...

Изгледа на старите вмровски кадри во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство никој не им кажал дека времето на режимот заврши, па продолжуваат со...

Јоци: Кој е Ковачки, несудениот генерал на ВМРО-ДПМНЕ, кој провмровските медиуми го претставуваат како...

НЕСУДЕНИОТ ГЕНЕРАЛ НА ВМРО-ДПМНЕ - КОВАЧКИ, ПРЕЧКРТАН ОД СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ❌ За време на вмровските трагедии ,,Диво насеље" и ,,27 април", кои ги симнаа од власт...

Јоци: Мице Грујов Велики, тебе ти останува да му објасниш на македонскиов народ како...

Мице Грујов Велики рекол многу било битно да се задржи платежната моќ на администрацијата. Односно, да не им се намалат платите за да трошат,...

Јоци: Како ВМРО-ДПМНЕ тежи 60 мил.евра во недвижности? Од каде? Добивте на лото во...

Дескоска има одличен предлог - партиите годинава да се откажат од државни финансии. Колачот е 4,5 милиони евра. Од оваа сума, лани, ВМРО-ДПМНЕ и...

Кандидатката за пратеник Билјана Проеска од редовите на ВМРО од Крушево осудена!

Ова ли се тие чесни и честити луѓе на Мицкоски, нови луѓе со кои нуди обнова?! Кандидатката за пратеник Билјана Проеска од редовите на...

Последни вести

Избор на уредникот