Мицко и златната рипка

Во една од своите продадени хидроцентрали, Мицко фатил златна рипка. Рипката му рекла: “Пушти ме ќе ти исполнам една желба!” Мицко рекол: “Сакам да ја...

Забрчанец: ВМРО-ДПМНЕ нека седи на страна од средношколците, од глава им се удира

Секој има право на протест. Ние од институциите имаме обврска да ги решаваме проблемите. Протестите нека бидат мотив за институциите да се подобруваат во работата. А, ВМРО-ДПМНЕ...

Богоевски: Средношколски протести или партиска организација?

Денес, неколку гимназии во Скопје ја бојкотираат наставата во знак на револт против аерозагадувањето како дел од акцијата на скопскиот огранок на „Fridays For...

Салиу: „Патриотите“ повторно ја спасуваат државата од измислените непријатели

Старото добро ВМРО ДПМНЕ се враќа… „Патриотите“ повторно ја спасуваат државата од измислените непријатели Верувам дека знаеш, а може и да не знаеш, можно...

Зошто луѓето гласаат за политичари за кои знаат дека лажат?

Велика Британија неодамна избра премиер кој противзаконски го суспендира парламентот за да избегне демократска контрола и кој кажува бесрамни лаги секогаш кога му одговара....

Посебно место во пеколот

Висок претставник на опозициската партија порача во интервју дека ако гласачите и дадат двотретинско мнозинство на неговата партија, ќе го вратат уставното име Република...

Цветанов: Во времето на ВМРО ДПМНЕ ми беше понудено да организирам вадење на милион...

На настанот организиран од ЦИВИЛ Медиа, со наслов „Жртви на режимот – сведоштва и слики“, свои обраќања имаа Павле Богоевски, Велија Рамковски, Томислав Кежаровски,...

Илиевски: Не го политизирајте и партизирајте маршот

Подршка на маршот за чист воздух. За средношколците слободно пријавете ги директорите што вршеле или се обидувале да ви вршат притисок. За министерството за образование...

Последни вести

Избор на уредникот