петок, февруари 3, 2023

Близу 9 МИЛИЈАРДИ ДЕНАРИ средства за земјоделците: РЕКОРДЕН И ДОСЕГА НАЈГОЛЕМ БУЏЕТ ВО ЗЕМЈОДЕЛСТВОТО

-Рекорден и до сега најголем Буџет во земјоделството. Со новиот Буџет за 2023 година обезбедуваме близу 9 милијарди денари, средства наменети за земјоделците, обзнани...

НОВ КРУПЕН ПРОЕКТ ВО ИСТОКОТ: Пуштен во употреба експресниот пат Крупиште-Кочани

Денеске беше пуштена во употреба делницата Крупиште-Кочани на експресниот пат Штип-Кочани. Со ставање во функција на 13,7 километри од Крупиште до Кочани и трасата...

Нова бескаматна кредитна линија од 31 милион евра за малите бизниси

Микро и мали компании, трговци поединци и занаетчии ќе можат да аплицираат за третата бескаматна кредитна линија на Развојната банка во износ од 31...

Андреевски: Природниот гас ќе стане достапен и ќе ја направи републиката транзитна земја на...

Во пресрет на изборите на 12 април тема на денешната прес- конференција на Kомисијата за енергетика ќе биде контрастот меѓу две политики, две визии...

Во март минималната плата ќе се зголеми за над 2.000, а просечната пензија за...

Март ќе биде месец кога работниците ќе добиваат повисока минимална плата, а пензионерите повисоки пензии, најавуваат владини претставници. Вчера, министерката за труд и социјална политика...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Новогодишна бајка во Крива Паланка – вака изгледа центарот

Центарот на Општина Крива Паланка, градскиот плоштад и парк, како и главната улица блеснаа во новогодишен сјај. Локалната самоуправа на општината го украси градот...

ГОДИШНИТЕ ДНЕВНИЦИ ГИ ДОНИРАШЕ ВО ХУМАНИТАРНИ ЦЕЛИ: Министерот Николовски продолжува со хуманата мисија

Лицата со попреченост имаат право на еднакви можности за развој, за живот без бариери и дискриминација. Наша задача е колку што можеме да им...

(ВИДЕО) Погледнете како изгледа новата патека кон манастирот во Крива Паланка

Вчера во Крива Паланка свечено беше пуштена во употреба рекреативната патека која води до манастирот Св.Јоаким Осоговски, инвестиција вредна 185 илјади евра, средства обезбедени...

Заев: Пензискиот фонд е стабилен, а пензиите растат и се исплаќаат редовно

Премиерот Зоран Заев, министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска и претседателката на Сојузот на здруженијата на пензионерите Станка Трајкова, денеска се обратија...

Митовски: Обезбедени се материјални средства за семејството од с.Конопница да добие основни услови за...

Градоначалникот на Крива Паланка првиот работен ден го започна со средба на малиот Давид и неговата самохрана мајка од с. Конопница. Митовски се обврза за...

Последни вести

Избор на уредникот