петок, март 24, 2023

Смилков: Пратеникот ВАНКОВЕР МАНЧЕВ – НЕ гласал за законот со кој се забранува увоз...

Пратеникот ВАНКОВЕР МАНЧЕВ - НЕ гласал за законот со кој се забранува увоз на отпад! Истиот тој пратеник молчеше кога Груевски додели концесии за отварање...

(ВИДЕО) “По расистичкиот напад, луѓе ни се извинуваат и на улица”

Лошото искуство во земјата им донесе нови пријателства. Погледнете го видеото:  ВИДИ ВАКА

(ФОТО) Бора Чорба им се заблагодари на ВМРО-ДПМНЕ

Бора Чорба им се заблагодари на ВМРО-ДПМНЕ што пуштаат негови песни од Белиот дворец. Сеир

Јоци: Овие што објавија снимки од ПИ мерки од ,,Поткуп” ќе ја ,,пеат” ли...

Ако добро се сеќавам снимка од случајот ,,Поткуп" беше објавена на провмровски сајтови или онакви блиски до тие кругови според информациите кои ги објавуваат....

Сеир: Ќе се обединува ли ВМРО-ДПМНЕ со ВМРО Каракачанова?

Го знае ли Христијан Мицкоски основачот на Културниот центар Иван Михајлов од Битола, кој го покани Каракачанов да не освестува за Гоце Делчев и...

Со Заев можеме и имаме шанса, со Мицкоски ниту на сон!

"Редовниот професор" ја тумачи амбасадорката на САД на еден многу циничен начин, вели дека ја прифаќа реалноста, ама дека борбата ќе продолжела. Каква борба?...

Сакаат да одолговлекуваат, они се тие кои сакаат да се укинат сите предмети на...

Мицкоски, посочи и' го на јавноста членот од новиот закон за ЈО, по кој СДСМ сакал да се заштити, а не всушност ти во...

Мене тутуно ми помина 220 денари, ама со оној онаму со наочарине се договоривме...

Мене тутуно ми помина 220 денари, ама со оној онаму, преку улица, што се кезит, оној со наочарине, е со него се договоривме спонтано...

(ВИДЕО) Сеир: Фатени на дело – партиски војници на ВМРО-ДПМНЕ глумат како незадоволни земјоделци!

Фатени на дело - партиски војници на ДПМНЕ глумат како незадоволни земјоделци!

Последни вести

Избор на уредникот