Фејсбук фул со теории на заговор

ФБ фул со експерти. Фул со теории на заговор. Фул со гнев. Фул со злоба. Фул со хејт. Секој ден дознаваш дека некој што го познаваш починал. Фрустрации и комплекси...

Лукароски: ВМРО-ДПМНЕ се опседнати да најдат криминал… Ама некако тешко им оди

Која е 'форава' со толку помпезно најавување на криминал, па уште најава еден ден порано (демек прво фанфари 24 часа ќе слушаме), за после...

Многу луѓе не знаат што значи тоа претседавање со ОБСЕ

Македонското претседателство со ОБСЕ е светла точка генерално во историјата на македонската дипломатија и факторизацијата на нашата држава. Спротивно мислат (многу) луѓе кои не знаат...

Лукароски: На Мицкоски сега му текна дека прашањето за јазикот е завршена работа и...

Одговор до сите оние коишто вчера и денес 'отекоа' со прашањето: „Па што ако се потпишал договор на македонски јазик? И досега се потпишуваа...
zoran milosevski

Милошески: Не постои никаква дилема дека наводните „синдикалци“ спроведуваат партиска агенда на ДПМНЕ

И покрај основаните сомнежи дека во 15-дневниот штрајк на СОНК се замешани прстите на ВМРО-ДПМНЕ, барањата на синдикатот за зголемување на платите на вработените...

Салиу: „Патриотите“ повторно ја спасуваат државата од измислените непријатели

Старото добро ВМРО ДПМНЕ се враќа… „Патриотите“ повторно ја спасуваат државата од измислените непријатели Верувам дека знаеш, а може и да не знаеш, можно...

Пандов со Мерцедес иде на протести за поскапена струја, води патриотски институт, а не...

Пандов брат, разбирам дека на Орце му треба човек у партија на висока па макар и фиктивна позиција, ама не ти иде со работава....

Последни вести

Избор на уредникот