недела, април 2, 2023

Јоци: Како ВМРО-ДПМНЕ тежи 60 мил.евра во недвижности? Од каде? Добивте на лото во...

Дескоска има одличен предлог - партиите годинава да се откажат од државни финансии. Колачот е 4,5 милиони евра. Од оваа сума, лани, ВМРО-ДПМНЕ и...

Митовски: Ако сега не се помогне на фирмите, економијата во државата ќе застане!

Кога Вашите пари ги трошеа на споменици и жални врби, молчевте! Денеска кога од Вас се бара трошка солидарност и еден грам човечност вие сте...

Статус на денот: Груевски од Будимпешта договорил донација од Кина

Најоригиналниот коментар за овој статус е: И од коронавирусот ќе се најде спас, ама од вакви тешко...

ВМРО-ДПМНЕ, ветено-сторено!

ВМРО-ДПМНЕ, ветено-сторено!

(ФОТО) Од вакви си патиме…

Еве со какви сограѓани живееме! Од вакви сограѓани ли очекуваме да почитуваат мерки за спречување на коронавирусот и да застанеме на патот на пандемијата?! ...

Беличанец: Од изјавата на Александар Николоски јасно е дека на ВМРО-ДПМНЕ му фуфка од...

ОД ИЗЈАВАТА НА ПОЛИТИЧКИОТ ДИЛЕТАНТ НИКОЛОВСКИ ПОЗНАТ НА ФБ КАКО “ЉИГЊА” ЈАСНО Е ДЕКА НА ВМРО ДПМНЕ МУ ФУКФКА ОД ИЗБОРИ И ПОКРАЈ ИЗЈАВИТЕ...

Прашање до Мицкоски: И како сега да верувам во математички прецизните анализи за пропаста...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ откако вчера беше фатен како седи во затворен дел во ресторан во Дебар Маало од каде се криеше и преговараше бришење...

Зошто ДПМНЕ се против „брзи избори“? Дали ќе стаса поштата до Будимпешта?

ДРПМНЕ се против “брзи“ избори, оти не знаат дали поштата со списочиња на изборни кандидати, ќе стаса и ќе се врати, од Будимпешта! ФБ статус...

Јоци: Дали Мицкоски има став дека нашите лекари не ги бива, а до завчера...

Не го сфаќам човеков, па нашите лекари не потфрлија во ниеден момент и уште се на нога⁉️ Дали ова негово барање туѓи искуства и луѓе,...

Последни вести

Избор на уредникот