недела, април 2, 2023

Јовановски на Твитер: ВМРО-ДПМНЕ го прифати компромисот со Грција

Новинарот Борјан Јовановски со свој коментар во врска со преземањето функции во преодната Влада на кадри од ВМРО-ДПМНЕ кои до сега во јавноста водеа...

Исмаил кон опозицијата: Никогаш веќе нема да се дозволи оваа земја да биде окупирана...

Ја следам вревата што ја предизвикуваат мераклиите за демократија и, демек, вредностите на таа истата. Најгласни се поранешните окупатори, а денес опозиционери (само заради...

Костадинов: Единствено ВМРО-ДПМНЕ ја користи кризата за натпревар!

Единствено можно сузбивање на КОВИД-19 пандемијата е преку кооперација. Соработка на локално,национално,регионално ниво! Во оваа криза ЕУ ја докажа својата моќ да спојува. Единствено кај нас,единствено вмро...

Милошески: Оставката од пратеничката функција, е најмалку што може Милошоски да направи за неговата...

Антонио Милошоски, познатиот далаверџија и антимакедонец, обвинет во предметот „Моќник“, нарачател на лустрација за судија, “алфа и омега“ за креирање лажни вести во ДПМНЕ,...

Филипче: Се надевам дека по овој трагичен случај сите граѓани конечно ќе ја разберат...

Изразувам искрено сочуство до семејството и најблиските на пациентката која почина од КОВИД-19. Денеска е трагичен ден за сите нас - коронавирусот ја зема...

Баксузот на ВМРО-ДПМНЕ

-Ден по контрапротестот на ВМРО-ДПМНЕ, се сведуваат математиките. Контрапротестот, уште пред да започне, падна во длабока сенка на Корона вирусот, па луѓето повеќе се...
zoran milosevski

Милошески за ВМРО-ДПМНЕ Прилеп: Зборуваат за патриотизам, а на кандидатската листа го имаат Киро...

Водат антиваксерска кампања, лекарите ги нарекуваат „убијци“, а кандидираат лекар за градоначалник. ☑Зборуваат за патриотизам, а на кандидатската листа го имаат Киро Николоски, човекот кој...

Секуловска: Напатените религиски татковци нека се сетат од кога не поднеле до институциите извештај...

Откако реисот Сулејман и владиката Тимотеј едногласно залелекаа дека им се потребни пари- за да не останат гладни, светот повеќе не е истиот. Што...
zoran milosevski

Милошески: Претставата во „белата палата“ ќе потрае!

Пред некој ден напишав дека „гледачите“ треба да ги заземат своите места, бидејќи претставата во „белата палата“ само што не започнала. Една недела подоцна: Мијалков...

Костадинов: Мицкоски треба да стреми да биде најпопуларен политичар, не најпопуларен пациент во државата

Лидер, макар бил и на растурена партија каква што е ВМРО-ДПМНЕ треба да стреми да биде најпопуларен политичар, не најпопуларен пациент во државата. Граѓаните, нас...

Последни вести

Избор на уредникот