понеделник, јануари 30, 2023

НОВИ КАПИТАЛНИ ПРОЕКТИ ЗА КР.ПАЛАНКА: 13 милиони денари од Владата за асфалтирање на Македонска...

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски соопшти убава вест за кривопаланчани. Нови капитални проекти во патната инфраструктура, што е еден од предусловите за...

Лукаревска најави зголемување на сумата која ќе може да се поврати од Мој ДДВ

Со ребалнсот предивдовме 76 милиони евра за нови антикризни мерки, помош за граѓаните и компаниите за намалување на последиците од глобалната енергетска криза, но...

(ВИДЕО) Модерен ентериер и простор за повеќе деца – Еве како изгледа новиот објект...

Со проширување на градинката Детелинка во центарот на Крива Паланка се обезбедува предучилишно образование и воспитание на уште 102 деца, со што вкупниот капацитет...

Бочварски: Инвестираме во сите општини, почнуваме со цевковод за водоснабдување во Новаци

Како централна власт продолжуваме да инвестираме значајни средства во локалните самоуправи, даваме поддршка на сите општини за реализација на инфраструктурни проекти со кои директно...

СДСМ: Два нови капитални објекти за граѓаните, систем за наводнување во Ранковце и градинка...

„СДСМ и институциите што ги предводи со вложувања во инфраструктруата, во капитални објекти од големо значење за граѓаните, ги унапредуват условите за живот и...

НОВА КАПИТАЛНА ИНВЕСТИЦИЈА ВО ИСТОКОТ: Пуштен во употреба системот за наводнување „Славишко Поле“

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, денеска присуствувааа на пуштањето во употреба...

Ковачевски: Инвестираме во капитални проекти во земјоделството за одржливо и зголемено производство на храна

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска, присуствуваше на пуштањето во употреба на системот за наводнување „Славишко поле“, во Општина Ранковце,...

Пуштен во употреба системот за наводнување “Славишко поле”

Македонскиот Исток добива уште една завршена капитална инвестиција! Современ, модерен, еколошки систем за наводнување Славишко Поле, кој со работа започнува токму на овој голем...

Жителите на „Мизовски ливади“ во Крива Паланка добија нов асфaлтен пат

Уште еден комплетно асфалтиран пат во Крива Паланка - жителите на населба Мизовски ливади чекорат по нов асфалт. Денеска увид на овој инфраструктурен проект извршија...

Николовски: Дополнителни два денара поддршка за лозарите

Дополнителни два денара поддршка ќе добијат лозарите за предадено грозје во регистрирани капацитети, соопшти министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски. Ова е договорено,...

Последни вести

Избор на уредникот