недела, април 2, 2023

Народна банка контра медиумите блиски до ВМРО-ДПМНЕ: Денарот е и ќе остане стабилен. Граѓаните...

Народната банка излезе со соопштение во врска со наводниот пад на курсот на денарот кој го објавија неколку медиуми блиски до ВМРО-ДПМНЕ, со цел...

Упатство за електронско барање за субвенции 2020

Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој денеска информираше дека започнува поднесувањето на барања за субвенции за 2020 година. Поради корона кризата и...

Николовски за Г.Јосиф: Го прашав што е тоа што може да помогнеме, побара да...

Гледајќи ја пожртвуваноста и енергијата на Митрополитот на Кумановско-осоговската Епархија, Г. Јосиф, за развојот на нашето светилиште - Осоговскиот манастир во еден наш разговор во...

(ВИДЕО) Николовски: Крива Паланка ќе добие модерен плоштад и градски парк, соработуваме со сите...

Разликата е очигледна, изјави за медиумите Љупчо Николовски, генералниот секретар на СДСМ. „Истокот се менува и веќе не е најзапоставениот регион, туку е вистински...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Урбано и практично: Вака изгледа новиот плоштад и парк во Крива Паланка

Пред неколку дена во Крива Паланка во употреба беше пуштен новиот градски плоштад и градски парк. Изградбата опфаќаше партерно уредување, асфалтирање, поплочување со бекатон, изградба...

(ВИДЕО) Заев: Ќе избришеме долгови за струја од 110 милиони евра на 200.000 граѓани

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на програмската трибина "Агенда - Земјоделство 20-24" најави бришење на долговите за струја настанати до 2006 година за 200.000...

Упорноста, искреноста и безрезервната поддршка на Љупчо Николовски, заслужна за голема инвестиција на „Интернационал...

Конечно во Македонија ќе има сериозно производство на пилешко месо за кое со години се одлеваа милионски суми за увоз. Конзорциумот „Интернационал Фреш Фуд“,...

Државната администрација ќе добива К-15

Утврден е колективниот договор со кој на државната администрација се враќа К-15. Ова е одлука од 6-тата седница на Владата. „Владата ја разгледа и усвои Информацијата...

Николовски ги донираше патните трошоци од претходната година за новогодишни пакетчиња за децата од...

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски денеска по повод Денот на волонтерството, заедно со волонтерите...

Што предвидува Законот за отпис на камати?

Отпишување на каматите за долгови дадени на извршување, кои граѓаните ги имаат кон државен орган, јавно претпријатие или установа на централно или локално ниво...

Последни вести

Избор на уредникот