понеделник, јануари 30, 2023

Митовски: Обезбедени се материјални средства за семејството од с.Конопница да добие основни услови за...

Градоначалникот на Крива Паланка првиот работен ден го започна со средба на малиот Давид и неговата самохрана мајка од с. Конопница. Митовски се обврза за...

(ВИДЕО+ФОТО) Делков: Фамилијата Заеви донираше 200 прехранбени пакети за ранлива категорија граѓани во општина...

Тони Делков, градоначалникот на општина Неготино оизвести дека денес општина Неготино прими донација од 200 пакети прехранбени производи за ранливата категорија на граѓани погодени...

Ова се 15-те најсреќни граѓани кои добија по 100.000 денари во второто коло на...

Со МојаНаграда, сите кои скенираат фискални сметки имаат три придобивки - поврат, награди и придонесуваат во борбата против сивата економија. Секоја фискална сметка е важна! 🧾 ...

Од февруари 15.500 денари просечна пензија

Санела Шкријељ, член на Комисијата за труд и социјална политика во СДСМ денеска се сретна со пензионерите во Демир Капија каде разговараше за престојното...

(ФОТО) Градоначалниците на СДСМ започнаа со донирање на априлските плати во Ковид фондот

Градоначалниците на СДСМ ширум државата започнаа со донирање на дел од своите априлски плати во фондот за борба против Ковид-19, а како доказ за...

Лазарова: 3.000 денари месечен додаток за млади вработени во производство

Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ на вчерашната собраниска седница го усвои Законот за младински додаток кој поттикнува вработување на младите лица во дејностите на...

(ВИДЕО) Николовски: Со патниот правец Крива Паланка – Ранковце добиваме брзина и ефикасност за...

Изјава за медиуми, Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ Почитувани пријатели, почитувани граѓани, Денеска сме во мојот роден крај и задоволство е од тука да ја...

Сопартијците не можат да му ги простат на Мицкоски трите порази

Бројни членови на ВМРО-ДПМНЕ, поранешни и актуелни функционери, денеска пред седиштето на Белата палата побараа оставка од лидерот на партијата Христијан Мицкоски. Имено, тие се...

Во Крива Паланка поставен првиот пластикомат во рамки на проектот „За чист град...

Во Општина Крива Паланка е поставен првиот пластикомат во рамки на проектот „За чист град користи пластикомат“, кој се реализира од Центарот за развој...

Народна банка контра медиумите блиски до ВМРО-ДПМНЕ: Денарот е и ќе остане стабилен. Граѓаните...

Народната банка излезе со соопштение во врска со наводниот пад на курсот на денарот кој го објавија неколку медиуми блиски до ВМРО-ДПМНЕ, со цел...

Последни вести

Избор на уредникот