среда, ноември 29, 2023

Јоци до Влатко Ѓорчев: Оди, бе, најди некоја работа! Цел живот те плаќа народ...

Влатко Ѓорчев од говорница се бунел зошто во секое маало имало обложувалници и казина. А, неговиот Груевски подигна данок на 10 отсто од секоја добивка,...

Отворено писмо до Живко Мукаетов за спас на спортот

Почитуван претседател на РФМ г-дин Живко Мукаетов Ви пишувам вам како последна надеж за спас на спортот. Имено г-дин Мукаетов вчера се навршија точно година дена од...

Ивановски за УБ: Итно да се укине лустрацијата, а лустраторите да си понесат одговорност

Бев во шок кога ја слушнав одлуката дека сум лустриран во 2010 година – вели за Утрински брифинг, поранешниот претседател на Уставниот суд Трендафил...

Ова е недемократскиот биланс за само една недела

Наќе Чулев имаше “ нарачано” интервју во ТВ Алфа во кое прашањата и одговорите му го состави Синиша Алексовски,а, “интервјуто” го водеше новинарка под...

Техничка влада требаше порано да им дадеме…

Техничка влада требаше порано да им дадеме. Со вакви” експерти” и стартни нивни чекори, не мора ни кампања да тераме  Убаво рече Заев, од нив...

Одбраната на Мизрахи, ми личи на онаа на Диме Спасов… Албанци од Серава блиски...

Техничката министерка Рашела Мизрахи преку мрежата Upwork нудела и изработувала, магистерски и докторски трудови за пари. Министерката вели дека тоа е лажен профил, но не...

Гоце од Прилеп: Дали да го вратиме судството на Филимена и Михајло?

Знам дека СДСМ оствари само дел од ветувањата. Знам дека локалната самоуправа не е на нивот на централната. Знам дека касно му текна дека треба...

Среќна нова амеби вмровски, спремајте се за нови опозициони 4 години!

Зоран Заев, даде оставка, се врати на чело на најголемата политичка партија во државата СДСМ. Оливер Спасовски, доби мандат за составување техничка Влада, предводена од...

Извршителите се заканиле дека живи ќе се запалат доколку Владата не им ги врати...

Најново... Извршителите се заканиле дека живи ќе се запалат доколку Владата не им ги врати привилегиите... Граѓани почнале масовно да собираат ДОНАЦИИ за извршителите... Некој донирал запалки,...

Салиу: „Патриотите“ повторно ја спасуваат државата од измислените непријатели

Старото добро ВМРО ДПМНЕ се враќа… „Патриотите“ повторно ја спасуваат државата од измислените непријатели Верувам дека знаеш, а може и да не знаеш, можно...

Последни вести

Избор на уредникот