петок, март 24, 2023

(ФОТО) Реакцијата на Макрон и Меркел, откако слушнаа дека Апасиев и Мицкоски ќе го...

Реакцијата на Макрон и Меркел по изјавите на Мицкоски и Апасиев за поништување на Договорот од Преспа. Се разбира, ова е шала превземена од фејсбук...

(ФОТО) Пукна “тиквата” помеѓу Миленко и Јанко?

Што се случува помеѓу двајцата до вчера блиски новинари? Јанко се жали од Миленко!

Па како бе Томе и даље се колнеш у архивот

Поранешната водителка Нора Шакири преку личен пример илустрираше како се одвивал процесот на лустрација каде главен лустратор беше Томе Аџиев. Како што тврди Шакири...

Дали народот ќе го заборави груевизмот?!

„Тате на мама. Мама на тате. Детето без капа“. Да, токму така. Техничка влада направија. Наместо да ги подготват изборите се караат. СДСМ и...

Јоци до Влатко Ѓорчев: Оди, бе, најди некоја работа! Цел живот те плаќа народ...

Влатко Ѓорчев од говорница се бунел зошто во секое маало имало обложувалници и казина. А, неговиот Груевски подигна данок на 10 отсто од секоја добивка,...

Отворено писмо до Живко Мукаетов за спас на спортот

Почитуван претседател на РФМ г-дин Живко Мукаетов Ви пишувам вам како последна надеж за спас на спортот. Имено г-дин Мукаетов вчера се навршија точно година дена од...

Ивановски за УБ: Итно да се укине лустрацијата, а лустраторите да си понесат одговорност

Бев во шок кога ја слушнав одлуката дека сум лустриран во 2010 година – вели за Утрински брифинг, поранешниот претседател на Уставниот суд Трендафил...

Ова е недемократскиот биланс за само една недела

Наќе Чулев имаше “ нарачано” интервју во ТВ Алфа во кое прашањата и одговорите му го состави Синиша Алексовски,а, “интервјуто” го водеше новинарка под...

Техничка влада требаше порано да им дадеме…

Техничка влада требаше порано да им дадеме. Со вакви” експерти” и стартни нивни чекори, не мора ни кампања да тераме  Убаво рече Заев, од нив...

Одбраната на Мизрахи, ми личи на онаа на Диме Спасов… Албанци од Серава блиски...

Техничката министерка Рашела Мизрахи преку мрежата Upwork нудела и изработувала, магистерски и докторски трудови за пари. Министерката вели дека тоа е лажен профил, но не...

Последни вести

Избор на уредникот