Со Заев можеме и имаме шанса, со Мицкоски ниту на сон!

"Редовниот професор" ја тумачи амбасадорката на САД на еден многу циничен начин, вели дека ја прифаќа реалноста, ама дека борбата ќе продолжела. Каква борба?...

Сакаат да одолговлекуваат, они се тие кои сакаат да се укинат сите предмети на...

Мицкоски, посочи и' го на јавноста членот од новиот закон за ЈО, по кој СДСМ сакал да се заштити, а не всушност ти во...

Мене тутуно ми помина 220 денари, ама со оној онаму со наочарине се договоривме...

Мене тутуно ми помина 220 денари, ама со оној онаму, преку улица, што се кезит, оној со наочарине, е со него се договоривме спонтано...

(ВИДЕО) Сеир: Фатени на дело – партиски војници на ВМРО-ДПМНЕ глумат како незадоволни земјоделци!

Фатени на дело - партиски војници на ДПМНЕ глумат како незадоволни земјоделци!

До ВМРО-ДПМНЕ: Немате ма*иња барем еднаш да се дистанцирате од криминалот на ФАМИЛИЈАТА на...

"Осиромашена е од криминалот кој го воспоставивте вие заедно со сваровски е*еното судство што сеуште ви дозволува да ни солите памет бедници едни. Немате...

Мицко се подготвува за возобновување на режимот

Вдомувањето на докажаните слуги на режимот, е само доказ дека Мицко се подготвува за возобновување на режимот. Останува граѓаните да одлучат дали сакаат да се...

Публикум: „Спонтаноста“ на протестот и бесмисленоста на „незадоволните“ тутунопроизводители во 14 секунди

Во знак на протест против, како што рекоа, незадоволството од ниските откупни цени на тутунот, вчера дваесетина тутунопроизводители од прилепскиот и долненскиот регион, ги...

Сценариото од претседателските избори е се поверојатно дека ќе се случи, само наместо Сиљановска...

Постојано си објавуваат анкети од своите портали, си споделуваат на „Фејсбук“ „бомбастични“ објави за „криминалот“ на Заев и се убедуваат самите себе си дека...

Oнаа будала која не јаваше и пљачкаше денес има унгарски пасош

Мицкоски нема да го поддржи законот за ЈО затоа што знае и самиот дека неговиот рејтинг меѓу народот е катастрофален. Тој може да негира,...

Последни вести

Избор на уредникот