Граѓаните ја коментираат реалноста на Мицкоски

Редовното неделно интервју на РСЕ беше со претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Покрај другото, Мицкоски одговара и на прашањето дали ако неговата партија...

Граѓаните ја коментираат реалноста на Мицкоски

Редовното неделно интервју на РСЕ беше со претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Покрај другото, Мицкоски одговара и на прашањето дали ако неговата партија...

“Патриот” до Ѓорчев: Кутлеш треба да биде знамето позади вас за да барате доверба…...

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев на својата фејсбук фан страница објави фотографија, каде во позадина стои знамето на државата. Но ова, најверојатно не му се...

Граѓаните со поддршка до градоначалникот на Скопје за отказот на директорката на гимназијата Никола...

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, по информациите дека директорката на скопската гимназија Никола Карев, Горица Илиовска, се заканувала кон учениците да не излегуваат на...

Граѓаните на Фејсбук: Мицкоски кажи нешто и за името

Кажи нешто и за името е еден од коментарите кои му беше упатен на лидерот на ВМРО - ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на неговата видео...

Последни вести

Избор на уредникот