Заеви не донираат од сега, Заеви донираат веќе 30 години ама вмровците што снимаат...

"Избори треба да има затоа што немаме Парламент, а оваа држава мора да функционира. Вмровците ставаат сопки, прават спотови и реклами, а зборуваат за...

Пријателите ни се надворешни, а непријателите домашни! – гледач на “Очи в очи” на...

Во емисијата “Очи во очи” со Огнен Јаневски емитувана на ТВ 24, каде граѓаните беа запрашани за мислење на темата: “Пријателите на проширувањето на...

Не Брилијантину, да си ги сакаше државата и народот, немаше да ги уценуваш

Жмице уште непочната кампања сам се закопа со муабетон "АКО победиме, ќе кажам кој му помогна на Ж", реагира граѓанин на изјавата на Мицкоски...

Пиши-бриши патриотизам: Чулев го напиша името СЕВЕРНА, но по реакциите од јавноста го избриша

По министерката Мизрахи, денеска уште еден владин функционер од ВМРО-ДПМНЕ го употреби името СЕВЕРНА. Техничкиот министер во МВР, кадар на Мицкоски, Наќе Чулев денеска на...

Заев донира ама од сопствени средства, а не од државни! Не слушнав некој од...

"Сите се кажуваат големи хуманитарци, а госпоѓата Маја на поранешниот претседател нели беше најголемата хуманитарка, ама со државни пари. Заев донира од сопствени средства,...

Последни вести

Избор на уредникот