среда, ноември 29, 2023

Шилегов за раководството на ВМРО-ДПМНЕ: Надвор од политиката, немаат ништо направено, ниту заработено во...

Избрана новата (техничка) Влада за спроведување на предвремените избори закажани за 12.04.2020 (честитки до сите мои другарки и другари). Сега, од страна на ДПМНЕ, ќе...

Зошто ќе гласам за Заев и за СДСМ

Повеќе им верувам дека успешно ќе ги завршат историските процеси за европска Македонија на тие што ја почнаа последната најтешка етапа, отколку на тие...

Мицкоски покажа елементарно непознавање на Уставот

Денот по утрото се познава!!! Мали Слобо од Македонија!!! Желбата да се биде “Слобо во Македонија” не можеше да биде сокриена. Таа е посилна од се!...

Размислете добро пред повторно свесно да го прекршите Уставот

Уставот беше криминално прекршен кога во 2004 Сиљан Аврамовски беше избран за министер за внатрешни работи. Уставот беше криминално прекршен кога во 2015 Митко Чавков...

Мицкоски и неговите вмрони работат против НАТО и ЕУ

“Премиерот Зоран Заев промовираше книга со детски раскази „Моето патување во Фантазија“. Меѓу нив ги нема расказите на Мицкоски и Александар Николовски. Се слушаат ли...

Мицко и златната рипка

Во една од своите продадени хидроцентрали, Мицко фатил златна рипка. Рипката му рекла: “Пушти ме ќе ти исполнам една желба!” Мицко рекол: “Сакам да ја...

Забрчанец: ВМРО-ДПМНЕ нека седи на страна од средношколците, од глава им се удира

Секој има право на протест. Ние од институциите имаме обврска да ги решаваме проблемите. Протестите нека бидат мотив за институциите да се подобруваат во работата. А, ВМРО-ДПМНЕ...

Богоевски: Средношколски протести или партиска организација?

Денес, неколку гимназии во Скопје ја бојкотираат наставата во знак на револт против аерозагадувањето како дел од акцијата на скопскиот огранок на „Fridays For...

Салиу: „Патриотите“ повторно ја спасуваат државата од измислените непријатели

Старото добро ВМРО ДПМНЕ се враќа… „Патриотите“ повторно ја спасуваат државата од измислените непријатели Верувам дека знаеш, а може и да не знаеш, можно...

Зошто луѓето гласаат за политичари за кои знаат дека лажат?

Велика Британија неодамна избра премиер кој противзаконски го суспендира парламентот за да избегне демократска контрола и кој кажува бесрамни лаги секогаш кога му одговара....

Последни вести

Избор на уредникот