Кого денеска пцујат Бени Шаќири и Перо Камиказа – Шилегов или себеси?

Излезе ли утринава Христијан Мицкоски од својот дом да го види хаосот во Скопје, или немаше потреба оти хидроцентралите и онака му печатат пари? Кого...

Режимот на ВМРО-МВРО денеска повторно го гледаме на дело!

ВМРО – МВРО никогаш повеќе! Пред неколку дена ВМРО беа фатени со лажни анкети и ширење на лажни вести. Денеска ВМРО – МВРО го уапси Фуркан...

Латас е кодош и соработник на службите, полтрон и слуга на режимот на Грујо

Не можам да се изначудам од зачуденоста на некои луѓе од нечоештилакот на оној шљам и истресок на чоечкиот род, Латас!? Особено од запрепастеноста...

Лукароски: Мицевски му брцнал во медот на шпицниот!

Мицевски му брцнал во медот на шпицниот!:))) Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ: - Ќе ја поддржиме иницијативата на Левица за референдум! Никола Мицевски, Координатор...

Денеска Мицкоски се сликаше и промовираше проект започнат во време на СДСМ

Преку трипартитната соработка помеѓу Владата, ТАВ и општините, Кочани кога градоначалник беше Николчо Илијев од СДСМ, со одлука на Владата, доби 44,6 милиони денари...

Мицкоски никогаш не бил политичар… Тој е политикант

Кина цело време повторува дека спорот меѓу Русија и Украина треба да се решава по дипломатски пат, но сепак, во ниту еден момент не...

Лукароски: Предизборни митинзи

Предизборни митинзи Сите оние што тврдеа дека коронавирусот е измама, сега се исплашија од предизборни митинзи... Сите оние што ја оправдуваа Литијата во Струга и...

Па нели способни градоначалници имаше вмро?

Твит на „Ава“: Па нели способни градоначалници имаше вмро? Едни бараат финансиска помош од државата, други отпишување на камати. Па што мислеа они, лесно...

Илиевски: Не ја гледале “Бушавата азбука”!

Не ја гледале "Бушавата азбука" 😉 ФБ статус на Боби Илиевски

Стевче го обвинува Мицко за рекет, принуда, мешање во работата и раскинува коалиција

Каков ден, а уште е ручек време! 1. Отворен Балкан позитива на денот - лидери на балкански земји зборат за соработка, стопанство, солидарност... Уште да...

Последни вести

Избор на уредникот