петок, јануари 27, 2023

Јовановиќ: Одговорни политичари се држат до реалноста, останатите приказни и желби се обични влажни...

Голема ароганција има во Таравари. Кој е тој Зибери, зошто е толку важен за граѓаните на оваа земја за токму тој да биде мандатар?...

Жерновски до Мицкоски: Ако не можеш и не сакаш да помогнеш, тогаш барем не...

Човеку, како не разбираш дека овде веќе не се работи за политичка битка?!? Погледни што прави и колку одговорно се однесува опозицијата во другите земји. Ако...

Каков совет ни дава Иван од Маџари – позитивен на корона вирусот COVID-19

Драги роднини и пријатели сакам да ве информирам дека предмалку ги добив резултатите и дека сум позитивен на корона вирусот COVID-19. Сега за сега...

Корона вирус: Споделено искуство како е кај нас, а како во Амстердам, Холандија

Денес долетав во Скопје од Амстердам, и сакам да ви направам споредба на ситуацијата тука и таму: Во самиот град сè работи, барови, ресторани...

Дерала: Заев со вртоглава предност пред Мицкоски

-Според испитаниците на ИРИ, Заев е повеќе од двојно попопуларен од Мицкоски. Драстичната разлика во популарноста на лидерите на двете најголеми политички партии, некако...

Најчевска: Ете така, кога неписмени ќе ти станат пратеници па оди објасни им…

Ете така, кога неписмени ќе ти станат пратеници па оди објасни им: 1. дека пратениците не се дел од невладина организација 2. дека законодавната власт ја...

Сарачини: Кој во ВМРО го мести Јанушев?

„Владата демонстрираше поголема почит за независноста и непристрасноста на судството споредено со претходните години“, се вели на почеток на делот за судството во последната...

Кекеновски: Ќе гукне ли нешто Мицкоски по изјавата на амбасадорката Брнс?

По изјавата на Амбасадорката на САД во Република Македонија ставовите на ФРОДЕМ по однос на Преспанскиот договор и промената на нашето уставно име се...

Михајловски до Мицкоски: Со кое лице му го изговараш името на Никола Младенов, одговорот...

Како не ти е срам да го споменуваш Никола Младенов во предизборна кампања? Со кое лице му го изговараш името? На неговата слава ли...

Цветанов: Мери Николова конечно на листа како кандидат за пратеник- ама од ДУИ?!

Мери Николова конечно на листа како кандидат за пратеник. Ама од ДУИ. Во 2017-та година јавно удри против Зелена лупа. Се претставуваше како голем моќник од СДСМ....

Последни вести

Избор на уредникот