Вчера во 21:45 часот во СВР Скопје, А.Т. пријавил дека позади неговата куќа во нас.„Илинден”, скопско, го пронашол починат неговиот татко Д.Т.(63), за кој претходно пријавил дека се оддалечил од домот.

Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт, а телото е дадено за обдукција.