На 27.03.2024 во 14.05 часот во ОВР Крива Паланка, С.М.(36) од Крива Паланка пријавил дека пред јавно претпријатие во Крива Паланка, вработен во јавното претпријатие агресивно се однесувал кон него и се обидел физички да го нападне. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.