На 09.01.2022 во 03,30 часот од полициски службеници од Полициската станица Гази Баба бил лишен од слобода К.К.(26) од Скопје затоа што физички нападнал полициски службеник, информираат од МВР.

По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок