На 20.12.2021 во 23.40 часот во СВР Скопје, М.А.(20) од Скопје пријавил дека околу 23.24 часот, додека бил на работно место како обезбедување во казино на подрачјетo на Аеродром, бил физички нападнат од Ф.М.(19) од Скопје.

Сочинет е записник за костатиран прекршок од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.