Тешка сообраќајна несреќа се случила попладнево на автопатот Скопје – Куманово, објави Алсат.

Во несреќата, според телевизијата, се повредени тројца луѓе, кои се пренесени во болница и се наоѓаат надвор од животна опасност.

Полицијата е веќе на местото и се истражуваат причините за несреќата, пишува Алсат, повокувајќи се на очевидци.