Времето во земјава ќе биде променливо облачно со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 5 до 10, а максималната ќе достигне од 14 до 22 степени.

Во Скопје, претежно облачно со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 8, а дневната ќе достигне до 15 степени.

Следува период на стабилно време со појава на магла по котлините. Температурите ќе бидат во опаѓање.