четврток, декември 7, 2023

Публикум: „Спонтаноста“ на протестот и бесмисленоста на „незадоволните“ тутунопроизводители во 14 секунди

Во знак на протест против, како што рекоа, незадоволството од ниските откупни цени на тутунот, вчера дваесетина тутунопроизводители од прилепскиот и долненскиот регион, ги...

Сценариото од претседателските избори е се поверојатно дека ќе се случи, само наместо Сиљановска...

Постојано си објавуваат анкети од своите портали, си споделуваат на „Фејсбук“ „бомбастични“ објави за „криминалот“ на Заев и се убедуваат самите себе си дека...

Oнаа будала која не јаваше и пљачкаше денес има унгарски пасош

Мицкоски нема да го поддржи законот за ЈО затоа што знае и самиот дека неговиот рејтинг меѓу народот е катастрофален. Тој може да негира,...

A се сеќавате на обидот за пуч, убиства и граѓанска војна на 27 април...

Граѓаните на социјалните мрежи повторни го споделуваат ставот на Душан Стојчев во кој се навраќа на, како што вели, 11-те години  режим на кој...

Секна ќешарецот, време е да се изедат меѓусебно

Секна ќешарецот, време е да се изедат меѓусебно. Јанко Јади Бурек: И Никола Груевски прифати промена на името, тоа лично ми го кажа, вели...

Цветанов: Со ваква ли мизерна понуда на кадровски решенија и однесување кое што не...

Цветан во Министерство за земјоделие, шериф, циничен, а и врска нема од земјоделие. Мизахри во МТСП ги носи кадрите на Грујо и покажува сила кон...

(ВИДЕО) Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои дошле на еколошкиот протест, посрамени!

СРАМ ДА ВИ Е! Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои дошле на еколошкиот протест, посрамени! „Срам да ви е, во ваше време вие што направивте?“ - им...

Јоци: ,,Рекет” стана толку досадно, да само Геројна може да го направи хипер забавно

Ова ,,Рекет" стана толку досадно, да само Геројна може да го направи хипер забавно. Да извади некоја ланска кошула од Боки, од свој плакар,...

Цветан со ароганција до Илиев: Јас сум за тебе министер!!!

Иако е само привремен дополнителен заменик министер во МЗШВ, со рок на употреба до 12 април, кадарот на Мицкоски, Цветан Трипуновски кој отиде во...

Илиев до Трипуновски: Не се смеј цинички и не го лажи народот!

"Не се смеј цинички, гледај ме во очи, не гледај во камерите, човекот гледај го во очи. Толку сте лоши и злобни, сакате брзо...

Последни вести

Избор на уредникот