сабота, април 1, 2023

Не што нема бесплатен јавен автобуски превоз, туку како тргнало нема да има никаков...

За очи ги фаќаа и до седмо колено ги колнеа сите оние кои се обидуваа со аргументи да докажат дека во четирите години Петре...

Лукароски: Мицевски му брцнал во медот на шпицниот!

Мицевски му брцнал во медот на шпицниот!:))) Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ: - Ќе ја поддржиме иницијативата на Левица за референдум! Никола Мицевски, Координатор...

Лукароски: Ако ВМРО милијарда евра ги вложеше во енергетски објекти, наместо во барок, шмизли...

ВМРО-ДПМНЕ: „Ако владата не правеше криминал и произведеше доволно струја немаше да има поскапување во јули“ Ацо Лукароски: „Ако ВМРО-ДПМНЕ не правеше криминал (х100) и ако милијарда...

Дали “Фокус” полека се претвора во “жута штампа”?!

Последните неколку години, во интернет просторот постојано никнуваат портали кои ја кријат сопственоста и уредничкиот тим, се регистрираат во странски држави и на туѓи...

Каменот од Инфомакс доаѓа: „Силно сум убеден, дека менувањето на оваа власт, на чело...

И Александар Митовски од Инфомакс, се сомнева во капацитетот на актуелното раководство на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. „Силно сум убеден, дека менувањето на оваа власт, на чело...

Патриотизам или примитивизам!

Што мислите, зошто денес во Франција и Велика Британија не се пеат песни против германскиот фашистички окупатор? Зошто во Канада денес не се пеат...

Зиков до Велјановски: Аман бе Трале. И за ова ли кавга правите …Радувај се...

Политичкиот аналитичар и сопственик на “Капитал” Љупчо Зиков, реагираше на забелешките од екс претседателот на Собранието Трајко Велјановски за посетата на претседателот Пендаровски на...

Илиевски: Што се направи во изминативе 5 години

Често во изминатиов период имаше коментари..не не бива како држава....треба да се самоукинеме... Што се направи во изминативе 5 години 1.Решен децениски проблем со Грција. 2.Влез во...

Јаневиќ: Лесно е да собереш незадоволни; националисти…па и по некој фашиста

Што е сега "НЕ".....???! Злобата од уши ви излегува, лесно е да собереш незадоволни ; националисти, ...... па и по некој фашиста, тешко е да...

Лукароски: Кој е против ЕУ Предлогот?

Против се членовите и симпатизерите на ВМРО. Таа категорија луѓе не е ни вредна за анализа. Слушам на протестите викнал некој со микрофон: „Не ни...

Последни вести

Избор на уредникот